- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Balonowe show dla chorego Kuby

W czwartek w Biłgoraju wielkie balonowe show, z którego całkowity dochód zostanie przekazany dla Kuby z Aleksandrowa Drugiego. Dwunastoletni chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną. Znajomi i bliscy organizują różne akcje i zbiórki, by pomóc w rehabilitacji dziecka. Początek dzisiejszego występu o godzinie 11:00. - -Będziemy walczyć o synka z całych sił, mimo że los nie jest dla nas łaskawy - nie poddają się rodzice.

- Reklama -

Diagnoza lekarzy brzmi: mukopolisacharydoza IVA.

Rok Kubuś przeszedł operację odbarczenie szczytowo-potylicznego. Zabieg, który miał mu dać ulgę i lepsze funkcjonowanie zamienił się w straszną rodzinną tragedię. Doszło do powikłań. Kubuś miał sparaliżowane ręce i nogi, doszło także do niewydolności oddechowej.

- Reklama -

– Musimy zakupić gorset ortopedyczny, ponieważ prawa strona ciała jest dominującą, a po lewej stronie jest więcej uszkodzeń. Kuba cały czas siedzi krzywo i nie jest w stanie skorygować postawy. Kolejna rzecz to zakup koflatora. Z powodu nieefektywnego kaszlu, porażenia mięśni oddechowych dochodzi do zalegania wydzieliny. Dodatkowo sprzyja temu przewlekły problem z zatokami. Wiemy, że przyjdzie też moment, w którym zabraknie nam środków na codzienną rehabilitację. Chcemy oszczędzić Kubie kolejnego bólu i rozczarowania. Chcemy, by znowu mógł cieszyć się każdym dniem i choć na chwilę zapomnieć o niepełnosprawności. Czy będziesz z nami nadal w tej walce? – pytają rodzice Kuby.

Odpowiedzieć można już dziś o godzinie 11:00 w biłgorajskim OSiR.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.