Automax

Balbinka wraca do zdrowia (film)

Czytelnicy z pewnością pamiętają młodą suczkę, ledwo żywą odnalezioną w rowie w Aleksandrowie. Balbinka, bo tak ją nazwano, czuje się coraz lepiej. Wciąż jednak potrzebuje fachowej opieki lekarza, leków i specjalistycznej karmy.

15 lutego do gabinetu weterynaryjnego w Biłgoraju trafiła młoda suczka w krytycznym stanie. Na jej ciele widniały liczne rany, była wyziębiona i odwodniona. Męczyły ją pasożyty. Zwierzę w przydrożnym rowie odnalazła młoda dziewczyna i to ona zlitowała się nad psiakiem i zawiozła go do gabinetu weterynaryjnego. Potrzebna była natychmiastowa pomoc. Suczka walczyła o życie.

Los Balbinki, bo takie nadano jej imię, poruszył wiele osób. Rozpoczęła się zbiórka funduszy na potrzebne leki, podkłady i karmę. Podjęto także natychmiastową walkę o jej życie i zdrowie, ale rokowania były bardzo złe. Nie było pewności, czy suczka przeżyje.

Po dwóch tygodniach dowiadujemy się, że stan zdrowia psinki się polepszył. Samodzielnie zjada już karmę i utrzymuje się na nogach. Niestety, pojawiają się oznaki martwicy skóry, która jest skutkiem licznych ran na jej ciele. Opiekunowie nie poddają się i walczą o jej zdrowie. Dziękują także za wielki odzew mieszkańców.

 

ŚNIADANIE BALBINKI 🙂

Opublikowany przez WET-MEDICAL Przychodnia Weterynaryjna Wtorek, 19 lutego 2019

 

„Składamy bardzo serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które nas wspierają. Dostaliśmy bardzo wiele telefonów od państwa, mnóstwo słów wsparcia, karmę dla Balbinki, podkłady, kocyki i zabawki, za które jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Niesamowite jest dla nas spotykać się z tak wspaniałym poparciem z państwa strony. Z Balbinką jest dużo lepiej, co pokazuje króciutki film i zdjęcia. Dzisiaj, niestety, mamy pierwsze ogniska martwicy na skórze Balbinki, które zaczynamy leczyć. Serdecznie dziękujemy. Jesteście Państwo wspaniali!” – czytamy na fanpage`u Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL w Biłgoraju, gdzie przebywa Balbinka.

Trzymamy kciuki za zdrowie suczki i dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej uratowania!

 

Zdjęcia i film: WET-MEDICAL Przychodnia Weterynaryjna

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.