kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Bal nad bale we wsi Rogale

Oto jedna z muzycznych wizytówek gminy Księżpol. Zespół nazywa się "Od-Nowa" i powstał z inicjatywy mieszkańców miejscowości Rogale. Dlaczego o tym piszemy? Na 25 maja (następna sobota) szykuje się "Majówka na starą nutę" właśnie w wiosce Rogale. A, żeby było sentymentalnie jak za dawnych lat, to wszystko w miejscowej remizie OSP i z udziałem m.in. zespołu "Od-Nowa". Zaprasza miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

- Reklama -

Kierownikiem zespołu „Od-Nowa”jest Tadeusz Ździebło, a funkcję instruktora muzycznego sprawują Janusz Szczur i Mirosław Skwarek. Zespół rozpoczął działalność w 2017 roku, natomiast zadebiutował w styczniu 2018 roku na Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek w Zaniach.

Od tamtej pory zespół uświetnia swoim barwnym śpiewem każdą imprezę organizowaną na terenie Gminy Księżpol. Grupa otrzymała wyróżnienia, m.in. na XXIII Festiwalu Pieśni Maryjnej, a swoją działalność prezentowała również na arenie powiatowej, występując na Powiatowym Festiwalu Pieśni Ludowej.

urząd MArszałkowski projekt

Zespół w swoim repertuarze posiada piosenki ludowo-biesiadne, patriotyczne i religijne. Często są to utwory autorskie, które powstają na specjalne okazje.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.