Moto Tech

- Reklama -

Bajecznie kolorowa chemia (Zdjęcia)

23 lutego w Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie odbyły się pokazy fizyko-chemiczne dla przedszkolaków „Bajecznie kolorowa chemia”.

Do najmłodszych uczniów przyjechał przedstawiciel firmy Gemius, który sprostał wyzwaniu i zaspokoił ciekawość najmłodszych, cierpliwie odpowiadając na pytania, tłumacząc i pokazując jak zrobić pana rękawiczkę, wodne tornado, kolorowy wulkan czy bajeczną tęczę w kubeczkach. Zaprezentowane na zajęciach niesamowite zjawiska wyzwoliły u przedszkolaków postawę badawczą i pobudziły zainteresowanie prawami przyrody, ale przede wszystkim dały mnóstwo radości.

- Reklama -

Pokazy zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu, jakie biblioteka w Tereszpolu uzyskała od firmy Model Opakowania na projekt „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem – nauka przez zabawę i doświadczenie”. Jak wyjaśnia Magdalena Marzec, dyrektor Biblioteki Publicznej gminy Tereszpol, projekt nastawiony jest na naukę i rozwój, jednak nie naukę typowo podręcznikową lecz naukę empirycznego poznawania. – Wierzymy, że poprzez „własnoręczne badanie świata” zmotywujemy dzieci do nauki, jednocześnie zapewniając im wspaniałą rozrywkę, bowiem wiedza zdobyta poprzez działanie jest trwalsza niż ta przekazana „ustnie”, utrwala nie tylko konkretne treści, ale również szczegóły z danej sytuacji takie jak zapach, dźwięk czy emocje – dodaje.

Projekt realizowany jest od lutego do lipca br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.