- Reklama -

Babosiada w Łukowej

11 marca Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej zaprosił wszystkie panie na koncert zwany "Babosiadą". Były muzyczne życzenia w wykonaniu starszych i młodszych wokalistów. Na scenie zaprezentowali się soliści, zespoły wokalne i instrumentalne. Duże zainteresowanie wzbudził występ nowego zespołu z Łukowej, który jest "najmłodszym" dzieckiem kultury w Łukowej i jeszcze nie otrzymał nazwy. Furorę i wielkie brawa wywołał także wśród publiczności zespół "Wiolinki", w którym występują dzieci i młodzież z Łukowej, Rakówki, Księżpola, a nawet z Lubaczowa, a kierownikiem artystycznym i dyrygentem od lat jest Sławomir Kuczek. 

- Reklama -

– Tradycja obchodzenia tego święta jest we wszystkich miejscowościach. U nas w gminie podczas koncertu prezentujemy bogactwo naszych zespołów – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesława Kubów. Pani dyrektor wyjaśnia, że oprócz zespołu muzyki dawnej w gminie funkcjonują trzy chóry dziecięce. W Łukowej działają także zespoły taneczne. – Udało się powołać nowy zespół, w skład którego weszły młode kobiety i mężczyźni z Łukowej. Ten młody zespół także włączył się w te nasze uroczystości. Myślę, że w każdej gminie jest taki potencjał. U nas dzięki staraniom pana Sławka udaje się to na najwyższym poziomie – dodaje pani dyrektor. 

Zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa Bożego życzył wszystkim kobietom wójt gminy Stanisław Kozyra. Podczas koncertu rozdawane były także broszurki z sylwetkami znanych kobiet. Na zakończenie wszystkie panie poczęstowano tortem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.