- Reklama -

- Reklama -

Baba Blaga i inne czary

- Reklama -

Pisarka za pomocą opowiadań i zabawy  przekonywała dzieci, że niezwykłe rzeczy mogą się zdarzać nie tylko w snach ale można je dostrzec za pomocą własnej wyobraźni. Uczestnicy spotkania włączyli się do wspólnej zabawy i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w kolejne opisy autorki. W trakcie spotkania pisarka rozmawiała z dziećmi o sprawach nawiązujących do treści jednej z jej książek pt. "Baba Blaga". Mówiła o odkrywaniu własnych upodobań, pomaganiu innym i umiejętności dostrzegania dobrych stron różnych zdarzeń. Wspólnie z dziećmi zastanawiała się nad tym, co może być prawdziwym skarbem i dlaczego warto marzyć. Autorka zachęcała dzieci do uruchomienia własnej kreatywności, proponowała zabawy z wykorzystaniem wyobraźni i przekonywała je, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać. Dzieci i młodzież, poprzez przygotowane przez autorkę zabawy, sprawdziły swoją spostrzegawczość oraz dowiedziały się, czy mają umiejętności detektywistyczne. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki oraz uzyskać na nich specjalną dedykację od autorki.

Autorka Joanna Wachowiak pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała w 2013 roku tytułem "Opowiastki dla małych uszu". W roku 2014 "Kot kameleon" przyniósł jej nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku. Rok później "Historyjki dla małych uszu" zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł "Najlepszej książki na wiosnę" w kategorii utworów dla najmłodszych. W 2016 r. otrzymała wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Joanna Wachowiak jest również autorką następujących książek "O czym się nie śniło dorosłym", "Ja chyba śnię", "Bartek, Lena i sny". Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze. Na co dzień wykłada na uniwersytecie.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Wtorkowe spotkanie odbyło się dzięki projektowi pn. "Bawimy się razem". Jest to projekt, który realizuje Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Dolina. Jest on finansowany ze środków polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu "Równać szanse" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Projekt skierowany jest do 16-osobowej grupy gimnazjalistów. Młodzież angażuje się w działania mające na celu zaspokojenie ich potrzeb w zakresie zwiększania aktywności w czasie wolnym od nauki. Organizują oni wolny czas swoim młodszym kolegom z podstawówki. 

Jednym z takich przejawów aktywności młodych ludzi było spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.