Będzie wiedza i doposażenie

Uczniowie i nauczyciele RCEZ w Biłgoraju, ZSZiO w Biłgoraju oraz ZSBiO w Biłgoraju w ramach projektu zdobędą wiedzę i praktykę wykonywania zawodu. Wszystko w ramach projektu "Wzrost potencjału edukacyjnego 3 szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego poprzez wykonanie prac modernizacyjnych oraz zakup wyposażenia", który realizuje samorząd powiatu biłgorajskiego. Umowa na dofinansowanie w kwocie 2 930 933,89 zł była podpisana w czerwcu ubiegłego roku. 
Realizacja projektu idzie pełną parą. 507 uczniów z tych szkół podpisało już umowy z pracodawcami i rozpoczęło u nich praktyki. I pracodawca, i uczeń otrzymuje w ramach projektu wynagrodzenie. Pozwoli to uczniom tych kierunków zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. 
Oprócz staży u pracodawców pięć warsztatów szkolnych przejdzie gruntowny remont. Zakupione będzie także dodatkowe wyposażenie. Efektem wykonania prac modernizacyjnych oraz zakupu wyposażenia trzech szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego będzie wzrost potencjału edukacyjnego.
Realizacja projektu zakończy się 30 sierpnia 2019 roku. Jego całkowita wartość to 3 629 983,76 zł, a dofinansowanie z UE wynosi 2 930 933,89 zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.