- Reklama -

- Reklama -

Będzie nowa nawierzchnia i ronda

W Programie Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Lubelskiego 2014-2020 ujęta jest inwestycja Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od km 90+490 do km 115+875 na odcinku Biłgoraj – granice województwa. Zadanie przewidziane jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Rozpoczęte zostały już prace przygotowawcze dla inwestycji, tj. zlecono opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z materiałami wymaganymi do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i dokumentacji podziałowej, która pozwoli na realizację robót w latach 2019-2020.

- Reklama -

Szczegóły są też omawiane z przedstawicielami naszych samorządów, o czym mówił burmistrz Tarnogrodu. Jak informował Eugeniusz Stróż, jeszcze w maju odbyło się spotkanie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie. – Generalnym założeniem inwestora, czyli województwa lubelskiego, jest remont tej drogi po starym torze – mówił burmistrz, który zaznaczył, że o budowie obwodnicy Tarnogrodu nie ma żadnej mowy. – Wyprzedziliśmy działania Zarządu Dróg Wojewódzkich i przedstawiliśmy listę naszych oczekiwań i swój punkt widzenia. Pierwszym punktem było wybudowanie obwodnicy Tarnogrodu, tyle że Zarząd Dróg Wojewódzkich nie ma w swoich planach budowy żadnej obwodnicy. Takie plany mamy my, w swoim planie przestrzennym. Założenie Zarządu jest takie, aby odtworzyć tę drogę i zmodernizować ją po starym torze – wyjaśniał burmistrz, który zaznaczył, że przy sporządzaniu dokumentacji tarnogrodzki samorząd będzie chciał jak najwięcej robót zrealizować. Mowa tu chociażby o drogach serwisowych, ścieżkach rowerowych, chodnikach czy rondach. Przypomnijmy, że na temat obwodnicy Tarnogrodu dyskutowano ostatnio podczas obrad Rady Miejskiej. Takie rozwiązanie miało swoich zwolenników, ale i przeciwników. 

Jak będzie przebiegał remont i jakich zmian mogą oczekiwać mieszkańcy? Jeśli chodzi o Tarnogród, to dzisiaj już jest prawie pewne, że na Przedmieściu Płuskim powstaną nawet dwie drogi serwisowe. Przy stacji paliw w pobliżu sklepu "Biedronka" ma powstać rondo. Na samym rynku w Tarnogrodzie wejdą pewne ograniczenia. Pojawi się więcej ulic jednokierunkowych, chociażby ulica Strażacka czy 30 Czerwca. Powstanie też ścieżka rowerowa kończąca się przed wolą Różaniecką. Do omówienia pozostały kwestie kanalizacji czy zjazdów do poszczególnych posesji. Wiadomo też, że powstanie rondo w Majdanie oraz skrzyżowanie na objeździe do Tomaszowa Lubelskiego. Była też mowa o ścieżce rowerowej z Korczowa do Majdanu. Dodatkowo powstaną nowe wysepki, lewoskręty czy istniejące skrzyżowania zostaną "wyprostowane". 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.