- Reklama -

Będzie Klub Seniora

 
 

Klub Seniora powstanie w budynku w Długim Kącie-Osadzie, który trzeba odpowiednio przygotować. – Wyłonienie wykonawcy robót nieco się wydłużyło, przetarg musieliśmy ogłaszać dwukrotnie. Oferty złożone w pierwszym postępowaniu znacznie przekraczały kwotę, jaką przeznaczyliśmy na ten cel w budżecie. Podobnie było w drugim przetargu, ale w tym przypadku różnica wyniosła tylko kilka tysięcy złotych, dlatego postanowiliśmy zwiększyć nasze środki i dzięki temu możemy podpisać umowę z wykonawcą – wyjaśnia burmistrz Józefowa Roman Dziura.

- Reklama -

W budynku w Długim Kącie-Osadzie już mieści się świetlica środowiskowa i ośrodek zdrowia, a teraz trzeba wygospodarować pomieszczenia dla seniorów – salę ze stołami i krzesłami, aneks kuchenny, łazienkę, pomieszczenie na zajęcia rekreacyjno-ruchowe i klubowe oraz szatnię.

Prace będą kosztować 165 tysięcy złotych i mają być wykonane do 5 października. Część środków na ten cel samorząd pozyskał z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a resztę dołoży z własnego budżetu.

Gmina chce otworzyć nową placówkę przed końcem roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.