- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będzie gdzie strzelać (FOTO)

5 listopada 2015 roku w siedzibie Ośrodka LOK w Biłgoraju odbyło się zebranie założycielskie Kluby Strzeleckiego Viktoria. Klub prężnia działa i liczy około 100 członków. Jego założycielem jest Arkadiusz Nowicki. To on w sobotnie przedpołudnie 22 października dokonał otwarcie strzelnicy. Znajduje się ona w lasach nieopodal Biłgoraja. Teren został udostępniony przez Nadleśnictwo Biłgoraj.

– Początkowo nosiliśmy się z planem założenia klubu. Nie widzieliśmy, czy dojdzie to do skutku. Jednak spotkałem na swojej drodze wielu cudownych ludzi. Pokonaliśmy wiele barier. Nie udałoby się to bez Ligi Obrony Kraju. Był to fundament, który pozwolił nam, aby zrobić pierwszy krok, iść dalej do przodu i działać – mówił założyciel Klubu Arkadiusz Nowicki. Podziękowanie skierował również w stronę Andrzeja Abramowicza. To dzięki niemu biłgorajski Klub jest już w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. – Jest to duży plus dla naszej organizacji. Dotychczas mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie mieli strzelnicy. Jeździli do Rzeszowa, Lublina, Zamościa czy Radecznicy. Teraz będzie możliwe to na miejscu – mówił.

- Reklama -

Życzenia z okazji otwarcia nowego obiektu płynęły również ze strony władz LOK. Prezes Andrzej Abramowicz pogratulował imponującego obiektu oraz fantastycznej grupy ludzi, którzy skupiają się wokół organizacji. – W województwie lubelskim mało jest tak zorganizowanych Klubów, jaki jest w Biłgoraju. To jest siła. Gratuluje prezesowi, że ma tak wspaniałych ludzi, dla których może budować taką bazę – mówił.

Ryszard Łuczyn, prezes biłgorajskiego LOK, stwierdził, że obiekt robi duże wrażenie, a młoda organizacja działa prężnie. – Niewątpliwie biłgorajska Liga robi duże postępy, jeśli chodzi o sprawę realizowania statutu i obronności kraju. Dzisiejsza uroczystość jest to uroczystość wielkiej wagi – podkreślał. Życzenia i gratulacje złożył również Aleksander Bełżek, prezes biłgorajskiego Związku Piłsudczyków RP.

Na ręce Arkadiusza Nowickiego trafiło wiele listów okolicznościowych. Jeden z nich skierował Mirosław Tujak, prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK, Aleksander Bełżek, prezes Klubu Oręża Polskiego „Legionista” LOK w Biłgoraju oraz Ryszard Łuczyn, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Biłgoraju. W liście gratulacyjnym napisali: „Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje za aktywną działalność społeczną, której celem jest umacnianie obronności Rzeczpospolitej Polskiej, działanie na rzecz wychowania patriotycznego społeczeństwa, szczególnie młodzieży, kultywowanie tradycji narodowych, tradycji Oręża Polskiego, a także dorobku Ligi Obrony Kraju i jej poprzedniczek. Panie Prezesie, to dzięki Pana dobrym inicjatywom w realizowaniu postaw patriotyczno-obronnych biłgorajskie społeczeństwo, a w szczególności członkowie i sympatycy Ligii Obrony Kraju wzbogacają wiedzę o wartościach oświaty obronnej”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.