- Reklama -

Będzie boisko i siłownia zewnętrzna

Gmina Tarnogród w najbliższym czasie ma w planie realizację sporego zadania, które dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Luchów Dolny oraz budowy placu do ćwiczeń street workout, a także siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie. Właśnie został ogłoszony już drugi przetarg na to zadanie. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą gmina chciała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Przypomnijmy, że w budżecie na to zadanie przeznaczono 350 tys. zł.

Jeśli chodzi o budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Luchów Dolny, to zaplanowano wykonanie robót ogólnobudowlanych, drogowych oraz przełożenie przyłącza teletechnicznego. Następnie zostanie wykonana nawierzchnia boiska poliuretynowa, wodoprzepuszczalna na podkładzie elastycznym. Ogrodzenie boiska będzie stalowe.

- Reklama -

Druga część zadania to budowa placu do ćwiczeń street workout oraz siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie. Zostaną wykonane roboty ogólnobudowlane, warstwa wegetacyjna nawierzchni trawiastej, wyposażenie placów ćwiczeń i siłowni zewnętrznej, a także mała architektura parkowa. Plac do ćwiczeń street workout zostanie wyposażony w drążki, poręcze, drabinki, linę do wspinania i kółka gimnastyczne. Natomiast w wyposażeniu siłowni zewnętrznej znajdą się takie urządzenia jak: biegacz, orbitrek, prasa ręczna i nożna, motyl, twister wahadło czy rowerek. 

Zadanie ma być wykonane do końca października br. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.