- Reklama -

Będą walczyć o przebudowę skrzyżowania

O tym, że skrzyżowanie ulicy Nadstawnej z ulica Lubelską należałoby przebudować, wie każdy kierowca. Dowodem na to są również statystyki policyjne. W ostatnich latach doszło tam do kilkunastu kolizji i kilku wypadków. W 2011 r. miało tam miejsce 8 kolizji, w 2012 – 5 kolizji i 3 wypadki, w 2013 r. – 2 kolizje, w 2014 r. – 7 kolizji, w 2015 r. – 3 kolizje, w 2016 r. – 4 kolizje.

Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce 20 maja. 11-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód.Jak wynika z ustaleń policji, 11-letnia dziewczynka, jadąc rowerem, wjechała wprost pod koła samochodu marki Toyota. Pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec Biłgoraja. Był trzeźwy. Policja ustala wszelkie okoliczności zdarzenia. Dziewczynka początkowo została przewieziona do szpitala w Biłgoraju, następnie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego do szpitala w Lublinie. Jej stan jest ciężki.

- Reklama -

Skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i Nadstawnej w Biłgoraju jest jednym z bardziej ruchliwych w mieście. Wjechać z ul. Nadstawnej w Lubelską to w godzinach szczytu nie lada wyzwanie. O przebudowie skrzyżowania musi się od lat. Dotychczas kończyło się na rozmowach. Jest jednak światełko w tunelu.  Od 1 stycznia 2017 roku ulica Lubelska jest drogą powiatową, a nie jak dotychczas wojewódzką. To znacznie ułatwi wykonanie inwestycji. Dodatkowo podczas ostatniej sesji Rady Miasta, burmistrz Janusz Rosłan zaproponował radnym podjęcie uchwały w sprawie zamiaru udzielenia pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiej w celu remontu skrzyżowania. Władze miasta chcą partycypować w 50% kosztów budowy. Kiedy inwestycja będzie realizowana i jak będzie wyglądało przebudowane skrzyżowania tego na razie nie wiadomo.

Po ostatnim tragicznym wypadku  rowerzyści planują protest na skrzyżowaniu tych ulic. – Planujemy organizację protestu na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej. 30 maja złożyliśmy zawiadomienie w Urzędzie Miasta. Skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne, dochodzi na nim do bardzo wielu kolizji i potrąceń (stąd też powód do zorganizowania protestu). Będziemy domagali się budowy ronda w tym miejscu. Gdyby okazało się, że jest niewystarczająco miejsca, mogą być ostatecznie światła. Rondo byłoby lepsze, ponieważ ograniczałoby prędkość która jest powodem wielu nieszczęść na tym skrzyżowaniu – mówi Sławomir Bosak z inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom. Dodaje, że o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu jest mowa od wielu lat ale nic w tym temacie nie dzieje się. – Protestem chcemy zmusić władze do szybkiego zajęcia się tematem – mówi.

 Organizatorami protestu są mieszkańcy całego Biłgoraja, z dominującą rolą mieszkańców osiedla Nadstawna. Odbędzie się on 9 czerwca o godz. 18.00 na chodniku przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Nadstawnej w Biłgoraju.Uczestnicy zgromadzenia będą cyklicznie przechodzić przez 4 przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Nadstawnej przez 10 minut, następnie zejdą z przejść na 5 minut. Protest będzie trwał 1 godzinę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.