- Reklama -

Będą nowe inwestycje

Rada Miejska w Józefowie zaplanowała dodatkowe inwestycje na ten rok. Podczas sesji w piątek 16 marca radni zmienili tegoroczny budżet, wpisując do niego nowe zadania, które nie były pierwotnie planowane. Rozdysponowali prawie 300 tysięcy złotych.

Budżetowe zmiany inwestycyjne

Część środków rada przeznaczyła na modernizację parteru w budynku miejscowego liceum ogólnokształcącego na potrzeby poradni rehabilitacyjnej. – Na razie z takich usług można korzystać w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy, ale zgodnie z poleceniem Wojewody Lubelskiego musi on być dostosowany do wyższych standardów, a to wymaga nowych pomieszczeń. Poradnia rehabilitacyjna jest u nas potrzebna, więc ją przeniesiemy do budynku liceum. Na dostosowanie jego części do nowych usług rada przeznaczyła 55 tysięcy złotych – mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

- Reklama -

Kolejne 60 tysięcy radni zapisali na dokończenie modernizacji remizy w Majdanie Kasztelańskim, gdzie zostaną wymienione okna, położone nowe tynki i podłogi i wykonana nowa elewacja.

W tym roku samorząd chce też poprawić drogę w Długim Kącie. O dotację na ten cel w wysokości 30 tysięcy złotych stara się w Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Taką samą kwotę gmina zabezpieczyła we własnym budżecie. Wniosek o dofinansowanie czeka na rozpatrzenie.

W zmienionym budżecie znalazły się również pieniądze na wykonanie jezdni po zakończonej już budowie kanalizacji na terenie miejscowej spółdzielni mieszkaniowej, opracowanie dokumentacji technicznej termomodernizacji trzech budynków komunalnych i opracowanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Planowana termomodernizacja dotyczy budynków przedszkola, liceum i ośrodka kultury w Józefowie, na które samorząd chce pozyskać dofinansowanie z funduszy unijnych. Dokumentacja techniczna jest uzupełnieniem wniosku o przyznanie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Decyzja o podziale środków jest spodziewana w tym roku, a prace są planowane na 2019. Z kolei zmiana planu zagospodarowania umożliwi mieszkańcom wykorzystanie obecnych działek rolnych na przykład na cele mieszkaniowe czy usługowe lub prowadzenie działalności gospodarczej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.