- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będą kolędować dla chorej Julki

Wójt Gminy Biszcza, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy zapraszają na przegląd kolęd i pastorałek, który odbędzie się 31 stycznia br. o godz. 13.30 w sali widowiskowej GOKSiR. Tegoroczny przegląd połączony jest z akcją charytatywną, podczas której zbierane będą środki na rzecz Julki chorej na białaczkę.
O Julce pisaliśmy już na łamach naszej gazety. Mała Julka, mieszkanka Biszczy, w kwietniu skończy osiem lat. Jest uczennicą szkoły podstawowej. Na początku stycznia 2015 roku dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pierwsze symptomy choroby u dziewczynki pojawiły się w grudniu 2014 roku. Skarżyła się do mamy, że bolą ją nóżki. Mama, nie zwlekając, zabrała dziecko do lekarza. Bóle mięśni i stawów nie ustępowały. Trwały prawie trzy tygodnie. Jak opisuje mama dziewczynki, Julka stała się senna, apatyczna. Z każdym dniem było coraz gorzej, bo dziecko słabło i bladło. Pewnego dnia Julka dostała krwotoku z nosa. Niepokojący sygnał spowodował, że zlecono badania krwi. Wynik był przerażający. To rak.
7 stycznia 2015 roku w lubelskim szpitalu na oddziale hematologiczno-onkologicznym dziewczynka rozpoczęła chemioterapię, tzw. pierwszy protokół. Julka musi przejść prawie trzyletnią chemioterapię. Leczenie przekracza możliwości finansowe rodziców, którzy zwracają się do ludzi dobrej woli o pomoc.
Mieszkańcy gminy Biszcza i całego powiatu w ubiegłym roku pięknie wsparli chorą na białaczkę Patrycję, również z Biszczy. Ludzi wielkiego serca nie brakuje, więc miejmy nadzieję, że i tym razem chora dziewczynka nie pozostanie sama w walce z rakiem.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.