Będą cztery podstawówki w gminie

Rada Miejska we Frampolu zadecydowała już o nowej sieci szkół podstawowych i gimnazjów. 27 lutego br. podjęto uchwałę w sprawie projektu sieci szkół, zgodnie z którą wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy zostaną przekształcone w szkoły 8-klasowe. Określone zostały także warunki  na jakich dotychczasowe Gimnazjum we Frampolu zostanie włączone do Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu.

Jeszcze przez dwa lata będą funkcjonowały oddziały gimnazjalne, aż do momentu, kiedy ostatni uczniowie otrzymają świadectwa ukończenia gimnazjum. Ponadto uchwała określa miejscowości stanowiące obwody poszczególnych szkół. Jedyną zmianą w tym zakresie jest włączenie obwodu zlikwidowanej Szkoły Podstawowej w Korytkowie Małym do obwodu frampolskiej podstawówki. Dzieci z Korytkowa Małego, Niemirowa, Sokołówki Kolonii i Karolówki będą musiały dojeżdżać teraz do Frampola. 

W gminie będą więc funkcjonowały trzy szkoły prowadzone przez gminę tj.: Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu, Szkoła Podstawowa w Teodorówce i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej. Szkoła Podstawowa w Radzięcinie będzie prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.