Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

Będą cztery podstawówki w gminie

Rada Miejska we Frampolu zadecydowała już o nowej sieci szkół podstawowych i gimnazjów. 27 lutego br. podjęto uchwałę w sprawie projektu sieci szkół, zgodnie z którą wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy zostaną przekształcone w szkoły 8-klasowe. Określone zostały także warunki  na jakich dotychczasowe Gimnazjum we Frampolu zostanie włączone do Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu.

- Reklama -

Jeszcze przez dwa lata będą funkcjonowały oddziały gimnazjalne, aż do momentu, kiedy ostatni uczniowie otrzymają świadectwa ukończenia gimnazjum. Ponadto uchwała określa miejscowości stanowiące obwody poszczególnych szkół. Jedyną zmianą w tym zakresie jest włączenie obwodu zlikwidowanej Szkoły Podstawowej w Korytkowie Małym do obwodu frampolskiej podstawówki. Dzieci z Korytkowa Małego, Niemirowa, Sokołówki Kolonii i Karolówki będą musiały dojeżdżać teraz do Frampola. 

W gminie będą więc funkcjonowały trzy szkoły prowadzone przez gminę tj.: Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu, Szkoła Podstawowa w Teodorówce i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej. Szkoła Podstawowa w Radzięcinie będzie prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.