- Reklama -

Będą chodniki w trzech miejscowościach

Do 18 kwietnia firmy mogą składać oferty na budowę chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2956L Płusy – Babice w miejscowości Płusy. Samorząd planuję tu budowę kolejnego etapu chodnika o długości 253 mb. Pierwszy odcinek chodnika w Płusach przy drodze Płusy – Babice powstał przed rokiem, w tym roku powstanie kolejny odcinek ścieżki dla pieszych.
Trwają także przygotowania do budowy chodnika przy trasie Zagumnie – Biłgoraj – Majdan Nowy w Rogalach. To siódmy etap inwestycji w tej miejscowości. Tym razem wybudowane zostanie 265 mb. ciągu dla pieszych. Urząd czeka na oferty od firm do 23 kwietnia, a prace mają być zakończone do końca lipca.
Kolejny, szósty już odcinek chodnika powstanie w tym roku w Majdanie Nowym. "Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2942L Majdan Nowy – Pisklaki w miejscowości Majdan Nowy – etap VI" to nazwa zadania, które rozpoczął samorząd gminy Księżpol. Obejmuje ono budowę 273 mb. ścieżki dla pieszych. Oferenci mogą składać swoje propozycje do 25 kwietnia. Prace mają zakończyć się w połowie sierpnia.
Koszt wszystkich inwestycji będzie znany dopiero po rozstrzygnięciu przetargów. Gmina zaplanowała w budżecie po 100 tys. zł na te zadania. Wśród zapisanych inwestycji, jakie będzie realizować gmina w bieżącym roku, znalazły się także budowa dróg osiedlowych w Księżpolu (400 tys. zł), chodnik w Markowiczach (100 tys. zł), Korchowie Pierwszym (140 tys. zł) oraz projekt chodnika ul. Nadrzecznej w Księżpolu (15 tys. zł), projekt chodnika w Korchowie Drugim (15 tys. zł) i Przymiarkach (15 tys. zł). 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.