- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Azbestu coraz mniej

Mieszkańcy Biłgoraja coraz chętniej pozbywają się pokryć dachowych wykonanych z azbestu. Sprzyja temu możliwość uzyskania dofinansowania.

Pod koniec lutego w Biłgoraju zakończono nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn.: “System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 r. Do Filii Urzędu Marszałkowskiego w Zamościu przekazano 28 zgłoszeń na usunięcie 2580 m² płyt azbestowo-cementowych stosowanych w budownictwie.

Mieszkańcy miasta od wielu lat mogą skorzystać z programu dofinansowującego usunięcie azbestu. Teraz będzie wiadomo, ile jeszcze go pozostało. Wszystko dzięki środkom zewnętrznym. 19 marca br. władze miasta rozstrzygnęły postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie przewidziane do dofinansowania w ramach konkursu “Azbest 2021” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 20 200 zł. Natomiast pod koniec marca złożono ofertę w ramach konkursu “Azbest” na wykonanie aktualizacji inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Biłgoraja. – 19 kwietnia 2021 r. na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii ukazała się informacja o przyznaniu dotacji w wysokości 15 500 zł. Całkowity koszt zadania wyniesie 20 200 zł – informuje burmistrz Janusz Rosłan. Dodaje, że azbest na terenie miasta zostanie precyzyjnie policzony oraz znana będzie jego lokalizacja.

- Reklama -

Osoby, które chcą usunąć azbest ze swoich budynków, mają czas do 14 maja. Obecnie prowadzony jest nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest w ramach realizacji zadania pn. “Usuwanie wyrobów zawierających azbest”, przewidzianego do dofinansowania przez WFOŚiGW.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.