Krystyna Deryło

- Reklama -

Odwołane zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju

Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbywali zajęcia lekcyjne na świeżym powietrzu, a to za sprawą awarii kanalizacyjnej, która wydarzyła się w magazynach placówki. Jutrzejszy dzień jest wolny od nauki, a kolejny będzie zależał od sprawności przeprowadzenia działań dezynfekcyjnych. Jest to druga taka sytuacja w historii szkoły, ostatnia miała miejsce 20 lat temu.

O sytuacji w tej szkole zostaliśmy poinformowani przez zaniepokojonych rodziców. Okazuje się, że zalane magazyny pracownicy szkoły zastali dziś rano. Mogło się więc to wydarzyć wczoraj lub przedwczoraj, kiedy placówka była nieczynna.

– Na terenie szkoły jest siarkowodór, który jest bardzo niebezpieczny dla uczniów, w związku z tym dzisiejsze zajęcia zostały przeprowadzone na zewnątrz. Musimy wysprzątać magazyny oraz zrobić dezynfekcję, zajmie nam to dzień dzisiejszy, obecnie czekamy na opadnięcie wody, na miejscu pracują odpowiednie służby. Przez nasz cały plac szkolny biegnie główny miejski ciąg kanalizacyjny, więc wszelkiego rodzaju zapchania mają skutek w naszej szkole. Najniższy poziom jest w magazynach i z tego tytułu zostały one zalane. Musimy wszystko wynieść, zutylizować i zdezynfekować tak, żeby nie było w ogóle niebezpieczeństwa dla zdrowia dzieci – mówi Teresa Bordzań-Bogdanowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. 

– Wszyscy rodzice otrzymali przez Librusa dziennik elektroniczny wiadomość, w której zostali tej o sytuacji powiadomieni. Część z nich zabrała dzieci wcześniej do domu, a pozostali uczniowie odbywają zajęcia zgodnie z planem na świeżym powietrzu – wyjaśnia dyrektor szkoły. 

Jutrzejsze zajęcia szkolne zostały odwołane. Szkoły mają do dyspozycji 8 dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych i mogą je przeznaczyć na tego typu awaryjne sytuacje. Pierwszy z nich w Szkole Podstawowej nr 5 będzie więc wykorzystany jutro.

- Reklama -

Co z dalsza nauką?

Decyzję dyrekcja SP nr 5 zostanie podejmie jutro. Zależeć ona będzie od sprawności działań odpowiednich służb.

 

Red.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.