Awans przypieczętowany

Awans biłgorajanie zapewnili sobie już wcześniej. Jak przystało na świeżo upieczonego czwartoligowca, w meczu na własnym stadionie w ostatniej kolejce pewnie wygrali derbowy pojedynek z Gromem Różaniec 5:3.

Ci, którzy spóźnili się kwadrans na mecz, mieli czego żałować. Po pierwszych piętnastu minutach kibice byli świadkami aż czterech bramek. Strzelanie rozpoczął Marek Pyda. Najlepszy strzelec biłgorajskiej drużyny najpierw w 4. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Damianie Rataju, a następnie w 7. minucie z kilku metrów celnie przymierzył, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Osiem minut później było już 4:0. Tym razem Wojciech Markowicz skapitulował po strzałach Damiana Rataja. Goście w pierwszej połowie dwukrotnie cieszyli się z bramki. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Rafał Wojtowicz, a drugą ładnym strzałem z dystansu zdobył Kamil Kaproń. Po przerwie obie drużyny zdołały strzelić po jednej bramce. Jako pierwszy Dariusz Kuliński strzałem głową trafił do siatki. Na to trafienie strzałem z bliskiej odległości odpowiedział pięć minut przed końcem Patryk Wróbel.

Piłkarze Łady ligę zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 67 punktów, zaś Grom wywalczył trzecie miejsce zdobywając 57 oczek.

IV liga lubelska rusza w pierwszy weekend sierpnia (6-7 sierpnia), zaś zamojska klasa okręgowa w weekend 13-14 sierpnia.

Łada 1945 Biłgoraj Grom Różaniec 5:3 (4:2)

Bramki: Marek Pyda 4 – k., 7, Damian Rataj 11, 15, Dariusz Kuliński 78 – Rafał Wojtowicz 28 – k., Kamil Kaproń 29, Patryk Wróbel 85.

Łada – Szawara (52 Strzelczyk) – Myszak, Mulawa, Mazurek, Kuliński, Czok, Birut (74 Mróz), Stetskiv (80 Hanas), Skubisz (46 Gontarz), Rataj, Pyda.

Grom: Markowicz (72 Mazurek) – Wojtowicz, Kapuśniak, Kwiatkowski, Larwa, Malinger (17 K. Kaproń), K. Wróbel (83 Jędruchów), Mazur, Rak, P. Wróbel, A. Kusiak (28 Grasza).