- Reklama -

Autobus nie dojedzie

Mieszkańcy gminy Józefów skarżą się, że nie do wszystkich miejscowości dojeżdża autobus. To spory problem nie tylko dla osób starszych, ale również uczniów.

Radny Rady Miejskiej w Józefowie, Andrzej Łokaj zwrócił się z prośbą o uruchomienie autobusu z Józefowa, przez Brzeziny, Majdan Kasztelański,  Górecko Kościelne do Biłgoraja. Kurs miałby być w godzinach rannych, co ułatwić miałoby uczniom dojazd do szkół.

Do władz gminy głosy mieszkańców docierały, jednak na sytuacje nie miały wpływu. – Od samego początku docierały do nas głosy, że Starostwo Powiatowe w Biłgoraju nie sfinansuje ani jednego kursu na terenie całego powiatu biłgorajskiego. W mojej ocenie sprawa jest możliwa do rozwiązania, ale wymaga zgody przewoźnika PKS Biłgoraj, który uwzględni kurs do Biłgoraja przez wspomniane miejscowości – twierdzi burmistrz Roman Dziura. Skierował on pismo do przewoźnika i starosty biłgorajskiego o uwzględnieni takiego kursu w najbliższym rozkładzie jazdy.

- Reklama -

Znany odpowiedź Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Biłgoraju. W grę wchodzi modernizację kursów autobusowych z godz. 6:50 Józefów – Biłgoraj Plac Wolności przez Aleksandrów i powrotnego z godz. 15:15 Biłgoraj Plac Wolności – Józefów przez Aleksandrów. Jak się okazuje autobusami, z godz 6:50 z przystanków w Józefowie i o 15:15 do przystanków w Józefowie średnio dziennie podróżuje od 25 do 30 uczniów. – Wprowadzenie zmiany przebiegu trasy o dodatkowe miejscowości –  Borowinę, Majdan Kasztelański, Górecko Kościelne byłoby nieracjonalne i szkodliwe dla dotychczasowych naszych klientów z Józefowa – informuje Łukasz Wach, prezes zarządu PKS w Biłgoraju. Dodaje, że wydłużyłby się czas przejazdu dla ponad 25 uczniów o 15 minut. Do tego nastąpiłby wzrost ceny biletów dla nich i innych pasażerów, gdyż o 9 km zwiększyłaby się odległość przejazdu do Biłgoraja.

Jest jednak pomysł na rozwiązanie tego problemu. – Uważamy, że usunięcie niedogodności komunikacyjnej dla potencjalnych 10 uczniów polega na utworzeniu nowego kursu relacji Józefów — Biłgoraj przez Borowinę, Górecko Kościelne i z powrotem  – twierdzi prezes. Natomiast uczniowie i podróżni z Górecka Kościelnego mają autobus o 7: 05 do Biłgoraja. Dodaje, że wskazany potok pasażerski nie pokryłby kosztów utworzenia i realizacji nowej linii autobusowej. – Tworzeniem deficytowych linii nie jesteśmy zainteresowani – dodaje. Podkreśla, że inicjatywa jest w gestii samorządu gminy, aby wykorzystać rządowy fundusz rozwoju połączeń autobusowych. – W przypadku organizowania przedmiotowej linii autobusowej z dopłatami zainteresowani jesteśmy jej realizacją – dodaje.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. czesław mówi

    wstyd normalnie żeby gmina nie inwestowała w siebie niby kasy nie mają….. to może niech miejsca pracy zredukują tyle ludzi pracuje albo udają że pracują a potem coś ci trzeba to nikt nie wie nikt się nie zna….na diabła tyle osób (znajomych osób) zmniejszą się płace w gminie to i grosz na inwestycje się znajdzie:)

  2. Obywatel mówi

    A tak krzyczeli w tvp autobusy do kazdej wioski. Trzeba jeździć tam gdzie autobusy kursuja…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.