- Reklama -

Atrakcyjny sierpień w bibliotece

Warsztaty „Ikony na desce” oraz „Ozdoby z lnu i filcu”, wystawa prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Józefowie, zajęcia z transferowania zdjęć na... deskę i konkurs na quest o ginących zawodach. Takie są plany na kilka najbliższych tygodni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, która realizuje projekt „Roztocze chlebem i miodem pachnące”. 

W piątek 2 sierpnia biblioteka w Józefowie zaprasza na warsztaty rękodzieła „Ikony na desce”, które rozpoczną się o 12.00. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego autorzy pomysłu proszą zainteresowanych, by wcześniej zapisali się telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

Ta zasada dotyczy również chętnych do udziału w warsztatach „Ozdoby z lnu i filcu”, które odbędą się 12 sierpnia, także o 12.00.

Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy tylko zarezerwować wolny czas, aby obejrzeć wystawę prac osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Józefowie. Ekspozycja będzie czynna w miejscowej bibliotece od 15 sierpnia do końca września.

- Reklama -

Na drugą połowę tego miesiąca, a konkretnie na 19 sierpnia, autorzy projektu zaplanowali warsztaty „Transfer zdjęcia na deskę”. Zapisy chętnych także odbywają się telefonicznie albo osobiście w bibliotece.

W ramach tego samego projektu trwa również konkurs na quest „Śladami dawnych zawodów”. Zadaniem uczestników jest napisanie pracy literackiej w formie wierszowanej zgadywanki, dotyczącej takich zawodów jak: kowal, kołodziej, rymarz, tkacz, zdun, kamieniarz, dekarz/strzecharz, piekarz czy cukiernik.

Propozycje należy przesyłać do połowy września do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów lub pocztą elektroniczną na adres: mbpjozefow@interia.


Projekt „Roztocze chlebem i miodem pachnące” jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury ze środków programu „EtnoPolska 2019”. Medialnie inicjatywę MBP w Józefowie wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, NOWa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.