- Reklama -

Atrakcje na weekend. Program wydarzeń

Prawdziwy wysyp wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych czeka na nas w nadchodzący weekend. Koncerty zaczynają się już dzisiaj.

Środek wakacji to czas, kiedy masowo organizowane są koncerty i zabawy plenerowe. Wakacyjną ofertę dla zwiedzających przygotowują także muzea.

W naszym powiecie nadchodzący weekend będzie obfitował w wydarzenia. Już dziś o 14.00 na otwarcie wystawy „Prahistoria i średniowiecze w Regionie Biłgorajskim” zaprasza Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Z kolei o 20.00 miłośnicy polskiego folkloru mogą zobaczyć koncert Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca. Na wydarzenie zaprasza Biłgorajskie Centrum Kultury.

Na scenie BCK zaprezentuje się zespół „Wisła” z Brazylii. Członkami zespołu są Brazylijczycy o polskich korzeniach – potomkowie XIX-wiecznych emigrantów, którzy przybywali do Nowego Świata (gdy Polska była pod zaborami) w poszukiwaniu lepszego życia i wolności. Wielu z nich do dziś zachowało polską tradycję i język.

Dzieje zespołu to przede wszystkim liczne koncerty w Brazylii i poza jej granicami, także podczas prestiżowych festiwali i konkursów folklorystycznych. „Wisła” trzykrotnie tryumfowała na Festiwalu Tańca Świata w Joinville w Brazylii, kilkakrotnie brała udział w  Światowym Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie oraz w Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Występowała również w 1980 roku przed Janem Pawłem II podczas jego wizyty w Kurytybie. Zespół uhonorowano również licznymi nagrodami i odznaczeniami, m.in. Złotym Medalem i dyplomem przyznanymi za działalność artystyczną przez Departament Kultury Stanu Parana.

Burzliwa historia zespołu „Wisła” rozpoczęła się w 1928 roku za sprawą jej założyciela Tadeusza Morozowicza, Polaka mieszkającego w Kurytybie. Pragnął on powołać do życia grupę, która popularyzowałaby kulturę polską i brazylijską, a zwłaszcza teatr i taniec.

 

Sobota, to kolejny dzień pełen atrakcji. Zacznie się on Integracyjnym Rajdem Rowerowym, na który zapraszają mieszkańcy osiedla Puszcza Solska w Biłgoraju. Rowerzyści wyruszą o godz. 16.00 spod Młodzieżowego Domu Kultury.

Wieczorem w BCK odbędzie się koncert jazzowego zespołu New Bone. Początek koncertu o godz. 20.00.

Mnóstwo atrakcji zaplanowano także na nadchodzącą niedzielę. O godz. 11.00 startuje IV Przygraniczny Rajd Rowerowy, którego uczestnicy pokonają trasę z Obszy do Rudy Różanieckiej. Długość przejazdu to około 50 km!

Kolejny rajd rowerowy wyruszy o 13.00 ze stacji paliw Lotos w Biłgoraju, a jego uczestnicy przejadą do Ciosmów, gdzie o 15.00 rozpocznie się piknik „Lato na Żurawinowym Szlaku”. W programie mnóstwo atrakcji!

Miłośnicy sportu mogą brać udział w atrakcjach Pikniku Piłkarskiego w Różańcu. Początek zaplanowano na godz. 14.00.

Z kolei o 15.00 rozpocznie się Piknik Sąsiedzki we Frampolu. Szczegóły programu na plakacie poniżej.

Wieczorem Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa organizuje zabawę odpustową pod nazwą Integracja Pokoleń. Miłe chwile uświetni zespół Tip-Top w remizie strażackiej części 4 (skrzyżowanie). Początek zabawy o 20.00.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.