- Reklama -

- Reklama -

Assistance – czy warto dokupić dodatkową pomoc na drodze?

- Reklama -

Czym jest ubezpieczenie assistance

Assistance to rodzaj całkowicie dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, które zapewnia możliwość skorzystania z fachowej pomocy w razie awarii, stłuczki, kolizji czy wypadku na drodze. Posiadając tę polisę, w przypadku problemów w podróży otrzymujesz profesjonalne wsparcie ze strony ubezpieczyciela lub współpracujących z nim firm. O jakim wsparciu mowa? Zasadniczo chodzi o pomoc techniczną, medyczną i informacyjną, choć szczegółowe uwarunkowania assistance zależą oczywiście od konkretnej polisy.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Żeby uzmysłowić sobie, jak w praktyce działa ubezpieczanie assistance, wyobraź sobie, że wyjechałeś w daleką podróż i znajdujesz się kilkaset kilometrów od domu. Nagle Twój samochód odmawia posłuszeństwa i pomimo wciśniętego pedału gazu nie chce ruszyć z miejsca. Jako że nie dysponujesz odpowiednimi narzędziami, a w okolicy nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc, pozostajesz zdany sam na siebie – chyba że posiada assistance, które pozwala Ci wezwać wsparcie i uporać się z problemami.

Kiedy warto

Generalnie polisę assistance poleca się przede wszystkim kierowcom, którzy dużo podróżują po Polsce lub zagranicą. W ich przypadku ryzyko ewentualnej awarii, stłuczki, kolizji czy wypadku daleko od domu jest wszakże wysokie, dlatego dla własnego spokoju powinni posiadać aktualną polisę assistance. Co ważne, można ją wykupić na krótki termin, nawet na kilka dni, w związku z czym warto się nad nią zastanowić również przed wyjazdem na dalekie wakacje. Jeśli natomiast poruszasz się głównie po rodzinnym mieście lub jesteś tzw. niedzielnym kierowcą, to ubezpieczenie raczej Ci się nie przyda.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Na co zwracać uwagę

Ubezpieczenia assistance różnią się w zależności od zakresu – im więcej usług obejmuje polisa, tym jest droższa. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że otrzymasz odpowiednią pomoc bez zbędnych komplikacji, szerokim łukiem omijaj najtańsze oferty. Przed podpisaniem umowy sprawdź, jakie pułapy cenowe obowiązują na pomoc; dowiedz się, czy ubezpieczenie działa tylko w Polsce, czy także zagranicą; zweryfikuj limit kilometrów w ramach holowania i upewnij się, że polisa obejmuje wszystkie świadczenia, na których Ci zależy. Jeśli dojdziesz do wniosku, że jednak nie jesteś zainteresowany assistance i wystarczy Ci wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie, przed jego wykupieniem sprawdź OC Online na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.