- Reklama -

- Reklama -

Artystyczne warsztaty uczniów LO im. ONZ w Krakowie

- Reklama -

 

Młodzież należąca do Szkolnego Klubu Filmowego działającego w LO im. ONZ w Biłgoraju brała udział w niecodziennym przedsięwzięciu. W dniach 25-26 maja wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa, który obejmował: warsztaty z interpretacji dzieł w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, prezentację sztuki "Ziemia, planeta ludzi" w reżyserii Darii Kopiec oraz warsztaty teatralne o historii Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a także pokaz filmu o tworzeniu dzieła filmowego w czasie II wojny w Anglii pt. "Zwyczajna dziewczyna".

Mulawa wybory do 05.04.2024

Młodzieży bardzo podobały się dwugodzinne warsztaty w muzeum prowadzone przez profesjonalnego edukatora, wykładowcę krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajęcia  w muzeum prowadzone były w ramach projektu pt. "Sztuka interpretacji", dzięki któremu uczniowie jako odbiorcy sztuki odczytywali różne znaczenia współczesnych obrazów, rzeźb czy instalacji, przeżywali odmienne emocje. Członkowie SKF poznawali zasady opisywania i analizy dzieła sztuki współczesnej, sposoby jego odbioru i interpretacji, szczególnie przydatne na egzaminie z języka polskiego, historii sztuki, a także w życiu podczas kontaktu z różnymi dziełami współczesnych artystów.

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego duże wrażenie na młodych ludziach wywarł spektakl "Ziemia, planeta ludzi", który wzbudził zainteresowanie niezwykłą oszczędnością dekoracji, pomysłami scenicznymi, operowaniem światłem, bardzo dobrą grą aktorską i tematyką, która jest ciągle aktualna, gdy trzeba wybierać między realizacją własnych planów a potrzebami innych, najbliższych. Młodzież w czasie dyskusji zwracała uwagę na pomysły reżysera, by ukazać fascynację człowieka kosmosem i lotami kosmicznymi, łączenie muzyki elektronicznej z grą sceniczną aktorów czy trudne relacje między bohaterami sztuki.

Na drugi dzień odbyły się warsztaty teatralne w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w ciekawej formie spektaklu pt. "Prolog" w reżyserii Remigiusza Brzyka. Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów było odegranie jednej ze scen spektaklu wspólnie z aktorami znanymi z telewizji, a także możliwość rozmowy z artystami, dzielenie się wrażeniami po zakończeniu przedstawienia i pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ostatnim punktem programu był seans filmowy dzieła "Zwyczajna dziewczyna" w reżyserii Lone Scherfig w kameralnej sali kina "Kijów". Dzięki tej prezentacji uczniowie poznali warsztat filmowców z lat 40-tych ubiegłego wieku całkowicie odmienny od współczesnych produkcji wielkich wytwórni filmowych.

Na zakończenie pobytu w Krakowie uczniowie wzięli udział w Targach Edukacyjnych odbywających się przy Sukiennicach, gdzie studenci wraz z wykładowcami w atrakcyjny sposób prezentowali swoje ośrodki akademickie. Były wykłady, pokazy, pomiary i ćwiczenia w formie konkursów, w których brali udział członkowie SKF i wygrywali nagrody rzeczowe.

Wyjazd był bardzo udany, młodzież wróciła zadowolona, a organizatorzy mają nowe pomysły na realizację kolejnych przedsięwzięć.

Opiekunami Szkolnego Koła Filmowego są: pani Barbara Chołyst i pani Alina Dzido.

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.