- Reklama -

- Reklama -

Artystyczna kreacja przestrzeni podczas pandemii w Goraju

Nie tylko na żółto i na niebiesko, ale na różowo, fioletowo, czerwono, a nawet neonowo zmienia się przestrzeń wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Nieformalna Grupa „Aarcia” działająca przy GOK pracuje nad sztuką w przestrzeni publicznej w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

- Reklama -

Poniżej galeria 9 zdjęć: 

toyota Yaris

Pierwszym etapem projektu były spotkania z młodzieżą w celu zapoznania z projektem i zaplanowaniem działań. Kolejnym krokiem było zakupienie potrzebnych akcesoriów i artykułów do wykonania kilku instalacji. Pierwszym obiektem stał się kwietnik w kształcie rozlanej żółtej farby (żółte chryzantemy) i tubki farby wykonanej z materiałów nieprzemakalnych oraz ozdobienie wrzosami klombów i trawnika. Wszystkie te obiekty powstały na wyremontowanym placu z altaną przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Kolejnym etapem prac będzie montaż lampionów i kolorowych wstążek przy altanie, postać wykonana z materiałów nieprzemakalnych oraz mural przy wejściu do budynku GOK.

– Sztuka w przestrzeni powstaje w ramach projektu „Na żółto i na niebiesko – optymistyczna kreacja przestrzeni lokalnej po/w trakcie/pandemii w ramach programu dofinansowano ze środków „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej – wyjaśnia Marta Miszczak-Najda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Projekt zakłada wykonanie kilku instalacji artystycznych wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Głównym celem projektu jest „ożywienie” przestrzeni publicznej i uatrakcyjnienie jej poprzez sztukę. Projekt zakłada zaangażowanie młodzieży w zmienianie przestrzeni wokół siebie poprzez nowoczesną formę sztuki, jaką jest sztuka w przestrzeni (landart). Obiekty z kwiatami już powstały. Drugim obiektem będzie postać (artysta lub pisarz) wspinająca się po budynku GOK lub postać stojąca przy wejściu do biblioteki – wykonana z materiałów nieprzemakalnych na bazie drucianej formy. Trzecim zadaniem będzie mural. Kolejnym obiektem będzie ozdobienie altanki przy budynku GOK kolorowymi elementami uplecionymi z tasiemek i elementów pasmanteryjnych. Naszym celem będzie również wykonanie jednej instalacji z efektami świetlnymi np. kolorowych lampionów. Projekt jest realizowany od 01.06.2020 r. do 30.11. 2020 r.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.