-7°C słabe opady śniegu

Znęcał się nad prosiakiem

Komunikaty policji, Znęcał prosiakiem - zdjęcie, fotografia

Zwierzęta często stają się ofiarami agresji oraz bestialskiego i niczym nieusprawiedliwionego okrucieństwa ze strony ludzi. Często ze strony swoich „właścicieli”, których tak bardzo i bezinteresownie kochają. Postanowiliśmy zatem przypomnieć wszystkim, którzy podnoszą rękę na zwierzę, że za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Każdy sygnał , który otrzymuje Polica o znęcaniu się nad zwierzętami jest sprawdzany. Tak było w przypadku 16 letniego mieszkańca gminy Tereszpol, który znęcał się nad prosiakiem. Młodzieniec bił i straszył zwierzę. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez brata 16 latka, który następnie rozesłał filmik do znajomych. Na szczęście film trafił też w ręce biłgorajskich policjantów, którzy zajęli się sprawą. Chłopak za popełnienie czynu karalnego stanie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

Obecnie biłgorajscy śledczy gromadzą materiał dowodowy i szukają sprawcy postrzelenia z wiatrówki kota. Właścicielka zwierzęcia, mieszkanka Biłgoraja o zdarzeniu powiadomiła policjantów pod koniec ubiegłego tygodnia. Weterynarz, który badał zwierzę potwierdził, że w jego ciele znalazł pociski śrutowe.

 

 

Znęcaniem się nad zwierzętami, zgodnie z art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt, jest zadawanie, albo świadome dopuszczenie do zadawania bólu lub cierpień zwierzętom, umyślnego zranienia lub okaleczenia. W tym samym paragrafie zawarto długą listę przykładów znęcania się, gdzie obok przypadków takich jak bicie, okaleczanie czy trzymanie w klatkach uniemożliwiających zachowanie naturalnej pozycji, znajdują się także takie jak np.: przeciążanie zwierząt pociągowych i jucznych ładunkami w oczywisty sposób nieodpowiadającymi ich sile i kondycji lub zmuszanie takich zwierząt do zbyt szybkiego biegu czy złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt.

Warto pamiętać, że lista czynów, choć długa, ma charakter otwarty, tak więc za znęcanie się powinny być uznane także inne zachowania, jeśli ich następstwem jest zadanie zwierzęciu bólu lub cierpienia. Bijąc, uderzając zwierze czy strzelając z wiatrówki, procy do zwierzęcia popełniamy przestępstwo!

 

Pamiętajmy znęcanie się nad zwierzęciem jest PRZESTĘPSTWEM ! ! !

Zgodnie z art 6 Ustawy o ochronie zwierząt za zanęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do trzech lat więzienia!

Na stronie internetowej biłgorajskiej komendy w zakładce Zielona Strefa można zgłosić przestępstwo lub wykroczenie przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu wysyłając e-mail na podane tam adresy. Można również zadzwonić pod numer 997 lub 112. Zawsze informację można przekazać anonimowo. Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt!

KPP w Biłgoraju/red.

 

Znęcał się nad prosiakiem komentarze opinie

 • gość 2017-08-10 10:42:21

  Co z psami na dwumetrowych łańcuchach w co drugim domu?

 • Ell - niezalogowany 2017-08-10 19:59:42

  Jeśli widzisz,że dzieję się krzywda to zgłoś do odpowiednich służb bo z samo komentowanie zwierzęciu nie pomoże...

 • Gość - niezalogowany 2017-08-10 20:09:16

  Kary w Polsce są zdecydowanie za niskie za tego typu czyny

 • gość 2017-08-11 08:25:47

  Jemu się te świnie oszczercze i deprawatorzy Prezesy z Black Red White się pomyliły. W tej firmie to same ludzkie świnie pracują i to im ktoś powinien regularnie spuszczać manto. Banda świń zaplecowo nakłamie na swe ofiary a pajace Prezesy ogierze blokadę wstępu do firmy a oprawcom w to graj. Taki Tadeusz Chmiel na koniec usłyszy jak taka wystawiona ofiara zaklnie na te urągowisko i z rozkazu jaśnie zmanipulowanego podatnego na manipulacje ofiary zwalnia też robiąc mu blokadę a jak mu się dalej chce dochodzić prawdę to jest z rozkazu jaśniezasranego pana udupiany skorumpowanym sądem. Z rozkazu Chmiela w Sądach prawda jest niszczona.

 • gość 2017-08-11 13:07:04

  A konia pewnie bił na strychu ?

 • Marcin Pigowicz 2017-08-11 13:51:24

  Kurczę ja nawet się źle czuję jak muchę, komara, czy pająka ubiję. Nie potrafię zrozumieć jak można znęcać się nad żywymi istotami.

 • gość 2017-08-12 01:16:21

  A taka Krowiarka psychopatka to nad ludźmi się znęca a szczególnie nad tymi co nie są świniami :)

 • gość 2017-08-12 20:04:12

  Czy to działa?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl