-7°C słabe opady śniegu

Złóż wniosek o zwrot podatku

Rolnictwo, Złóż wniosek zwrot podatku - zdjęcie, fotografia


Do końca sierpnia rolnicy mogą składać wnioski o odzyskanie części pieniędzy wydanych na olej napędowy.

 W tym roku utrzymane zostały stawki zwrotu producentom rolnym podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego z 0,95 zł/l do 1,00 zł/l. Podwyższenie stawki umożliwi zwrot w 2017 roku producentom rolnym 86,00 zł na każdy hektar użytków rolnych.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT. W terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2017 r.

Pieniądze wypłacane będą w termie 1-31 października 2017 r. w przypadku złożenia wniosku w sierpniu, gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

W przypadku współposiadania potrzebna jest zgoda pozostałych współposiadaczy na wniosku, natomiast w przypadku dzierżawy oświadczenie o dzierżawie działek.

Złóż wniosek o zwrot podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl