14°C bezchmurnie

Zapraszają do wspólnego muzykowania

Wydarzenia, Zapraszają wspólnego muzykowania - zdjęcie, fotografia

MuzykaRoztocza.pl i Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zapraszają instrumentalistów zainteresowanych muzyką taneczną, graną dawniej we wsiach Zachodniego Roztocza, do udziału w cyklu kameralnych, praktycznych spotkań z muzykantami z okolic Goraja i Radecznicy. Spotkania odbywać się będą na Roztoczu w październiku i listopadzie.

Propozycja adresowana jest do osób dysponujących instrumentem i umiejętnością gry ze słuchu. Preferowane instrumentarium: skrzypce, klarnet, dęte blaszane, akordeon, bęben. 

Założeniem spotkań jest próba wspólnego pomuzykowania, poznanie repertuaru, pogadanie o muzykanckim rzemiośle. A może coś więcej... Tej jesieni w okolicach Goraja planowanych jest kilka potańcówek w remizach strażackich (22 października, 11 i 12 listopada). Byłaby to okazja do wspólnego zagrania do tańca.

Gospodarzami będą muzycy, którzy w latach 50., 60. i 70. oraz później grywali na potańcówkach i weselach w rozmaitych składach z harmonią/akordeonem, klarnetem, puzonem, skrzypcami. Niektórzy grywali lub wciąż grają w orkiestrze dętej. Należą do pokolenia, które przeprowadziło lokalną scenę muzyczną od epoki starodawnej muzyki skrzypcowej do dancingowego grania. Planowane są też odwiedziny u starszych muzykantów, którym zdrowie nie pozwala już na grę.

Pierwsze spotkanie już się odbyło w sobotę, 7 października. Gospodarzem był Józef Czerw (r. ur. 1940) od niemal 70 lat członek orkiestry dętej z Jędrzejówki, jej wieloletni kapelmistrz, w przeszłości muzyk wielu kameralnych składów grający na klarnecie i innych instrumentach dętych. Obecnie kapelmistrz orkiestry z Goraja i organista. Na zdjęciu z kapelą Władysława Smerdela (na akordeonie).

Zainteresowani proszeni o kontakt: krzysztof.gorczyca@ekolublin.pl. Ilość miejsc naprawdę niewielka!

Zapraszają do wspólnego muzykowania komentarze opinie

  • gość 2017-10-11 09:24:48

    Z pewna taką nieśmiałością zapytam, ja umiem tylko na nerwach pogrywać, to też mogę się zgłosić????

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl