0°C bezchmurnie

Zakładamy sztaby PDPZ!

Rozpoczęła się jubileuszowa, 25. akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Pomysłodawczyni i patronka zbiórki Ewa Dados z Radia Lublin apeluje o włączanie się oraz pomoc bliskim i potrzebującym.

Akcja PDPZ rozpoczęła się w 1993 roku w Radiu Lublin. W bieżącym roku obchodzi już swój mały jubileusz – 25-lecie istnienia. Pomysłodawczynią, i od samego początku organizatorem i dobrym duchem akcji była Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin.
Tradycyjnie już w redakcji naszego tygodnika mieści się Oddział Biura Organizacyjnego akcji. W naszej siedzibie (przy ul. Konopnickiej 11 w Biłgoraju) można odebrać materiały – plakaty, słoneczka i identyfikatory. 
Co roku w szkołach, przedszkolach, świetlicach, instytucjach i firmach powstaje kilkanaście sztabów PDPZ. Na czym to polega? Wystarczy zarejestrować swój sztab na stronie www.pdpz.pl, a będzie można zorganizować zbiórkę żywności wśród swoich znajomych lub współpracowników, ale także uczestniczyć w wielkiej zbiórce ulicznej. Przekazane dary za pośrednictwem MOPS-ów czy GOPS-ów trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin. Podczas akcji zbierane są tylko artykuły żywnościowe, słodycze, przybory szkolne, chemia gospodarcza. Nie są zbierane pieniądze. W tym roku PDPZ honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Liczymy, że także w tym roku ludzie o wielkim sercu nie pozostaną obojętni. Zakładajcie sztaby, organizujcie zbiórki!  Link do instrukcji założenia sztabu znajdziecie tu: http://sztaby.pdpz.pl/.
Dotychczas zarejestrowane sztaby z terenu naszego powiatu:
34 – Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie (Teresa Pszczoła)
41 – Młodzieżowy Dom Kultury (Marcin Holko)
65 – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej (Monika Popko)
68 – Samorządowe Przedszkole nr 1 (Lucyna Jaskuła)
100 – Biuro Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec (Agata Borowiec)
104 – Szkoła Podstawowa w Dereźni Solskiej (Małgorzata Szczęśniak)
110 – NOWa Gazeta Biłgorajska (Anna Borowiec).

Zakładamy sztaby PDPZ! komentarze opinie

  • gość 2017-11-25 10:21:58

    To 500zł na dziecko juz za mało. Trzeba jeszcze zbierac zywnosc. Czy juz całkiem wszyscy powariowali. Gdzie opieka społeczna jest,. Niech sie tym zajmie. A co z innymi potrzebujacymi? Bezdomnymi. Oni tez chca cos zjesc . A gdzie sa ci co co rusz wolaja ze jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej. gdzie ci co wykrzykuja ze mamy sukces. To ja biedak mam zbierac jedzenie dla innych biednych. Ciekawe to.

  • gość 2017-11-28 15:37:56

    Ta biedny zawsze sie z drugim podzieli tym co ma bo wie co to bieda. A bogaty?? No własnie Bogatemu szkoda bo mimo iz ma duzo martwi sie ze mu zabraknac moze. I dlatego gromadzi te kase ponad miare. Przez to ze jeden ma duzo tysiac ma mało albo nic nie ma. Wiadomo kazdy che miec przynajmniej tyle zeby sie nie musiał martwic o jutro. Taka powinna byc zasada. Ale jej nie ma i jednych rozsadza z dobrobytu a inni zdychaja z głodu. Parszywy ten świat.

Dodajesz jako: Zaloguj się