-7°C słabe opady śniegu

Zagadkowa śmierć w Goraju

Wypadki drogowe, Zagadkowa śmierć Goraju - zdjęcie, fotografia

27 grudnia ubiegłego roku tuż po północy doszło do tragicznego wypadku w Goraju. Zginął młody mieszkaniec tej gminy. Do tej pory nie wyjaśniono okoliczności zdarzenia. Pojawiły się też przypuszczenia, że feralnej nocy policjanci źle wykonali swoje czynności.

Do tragicznego zdarzenia doszło 27 grudnia tuż po północy. Jak podawała biłgorajska policja, leżącego na drodze W 835 mężczyznę bez oznak życia znalazł postronny mężczyzna, który powiadomił policję i służby ratownicze. Policjanci ustalili wówczas, że mężczyzna, który zginął, to 22-letni mieszkaniec gminy Goraj. Wstępne ustalenia policji wskazywały, że mężczyzna mógł zostać potrącony przez samochód, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi biłgorajska prokuratura. Jest ono prowadzone w kierunku art. 177 § 2, który mówi "Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".  – Na obecnym etapie zabezpieczono i zgromadzono cały materiał dowodowy oraz powołano biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych do oceny tego materiału i wskazania osób odpowiedzialnych za zaistnienie wypadku – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu Bartosz Wójcik.

Od feralnej nocy upłynęło już trochę czasu, jednak sprawca zdarzenia do tej pory nie został odnaleziony. Możliwe, że był nim mężczyzna, który powiadomił policję o wypadku. - Na chwilę obecną wiadomo, iż pokrzywdzony, który poniósł śmierć w wypadku najprawdopodobniej leżał na drodze i został przejechany przez pojazd. Znajdował się w znacznym stanie nietrzeźwości. Istnieje podejrzenie, że kierowcą pojazdu, który przejechał po pokrzywdzonym był mężczyzna, który później zawiadomił policję o zdarzeniu. Jest to jedna z zakładanych wersji śledczych i będzie brana pod uwagę przez biegłego w trakcie opracowywania opinii – wyjaśnia rzecznik prokuratury. – Z uwagi na powyższe zaistniało przypuszczenie, iż obecni na miejscu policjanci nie wykonali prawidłowo wszystkich czynności. Chodzi o osobę zgłaszającego, co do którego funkcjonariusze nie powzięli podejrzenia, że może być sprawcą wypadku. W związku z tym nie został on przebadany na stan trzeźwości, nie dokonano oględzin jego samochodu oraz pozwolono mu odjechać z miejsca zdarzenia – dodaje Bartosz Wójcik.

Wątek ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów jest przedmiotem osobnego postępowania, które decyzją prokuratora okręgowego prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu. – W tej sprawie jak do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów, a więc trudno na obecnym etapie stwierdzić, czy i o co będą oskarżeni funkcjonariusze – zaznacza rzecznik prokuratury.

Zagadkowa śmierć w Goraju komentarze opinie

 • Hugo - niezalogowany 2018-03-11 07:11:08

  Teraz nikt nie zatrzyma się przy potrzebującym i leżącym na jezdni w obawie że zostanie oskarżony o czyn którego nie zrobił i najproścejj mówiąc aby nie mieć kłopotów i ciągania po policjach i prokuratorach.

 • goGść - niezalogowany 2018-03-11 17:31:40

  Hugo ma racje... patoland w bilgorajskiej policji, a cierpieć bedzie prawdopdobnie niewinny obywatel.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-11 21:18:06

  Jak można oskarżać osobę która wzywa pomoc absurd .policja powinna ponieść za wszystko karę gdyby sprawdzili auto na miejscu zadarzenia to dobry człowiek nie miał by teraz problemów

 • gość 2018-03-12 18:24:40

  Tak jest najprościej. zadzwonił, to winny. biedny człowiek. za o ma teraz cieprieć. czy ktoś przesłuchał świadków co byli na miejscu? Czy obejrzano monitoring z CPN? Czy ktoś widział inny samochód wcześnije:?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl