-3°C całkowite zachmurzenie

Wzięli sprawy w swoje ręce

Społeczne, Wzięli sprawy swoje ręce - zdjęcie, fotografia


Mieszkańcy Soli (gm. Biłgoraj) od lat czekają na budowę obwodnicy miejscowości. Niestety bezskutecznie. Postanowili o pomoc zwrócić się do poseł Agaty Borowiec.
 

O tym, że obwodnica Soli jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać. Przez miejscowość biegnie droga wojewódzka 858, a ruch który się nią odbywa jest dość spory. Zakręty, koleiny i jeżdżące tiry, sprawiają się mieszkańcy obawiają się o życie swoje i swoich dzieci. - Ulica jest ruchliwa. Boimy się puszczać nasze dzieci do szkoły - mówią mieszkańcy. Dodają, że wraz z obwodnicą  wyprowadzono by z miejscowości ruchu pojazdów ciężkich w kierunku Rzeszowa i Stalowej Woli.

 Mimo, że planowana jest od lat, niestety pieniędzy na jej wykonanie brak. Dlatego widząc sukcesy i zaangażowanie poseł Agaty Borowiec w pozyskiwaniu funduszy na drogi postanowili zwrócić się do niej z prośbą o pomoc.

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to 6,7 mln zł. Droga powiatowa 2429L prowadziłaby od Biłgoraj do miejscowości Banachy.

Wzięli sprawy w swoje ręce komentarze opinie

 • gość 2018-01-17 09:39:27

  Po co ,,budować się""przy szosie a po kilku latach narzekać że po jezdni jeżdżą samochody.Jak to się mówi widziały gały co brały,gdzie się budowały

 • mieszkaniecSoli - niezalogowany 2018-01-17 11:48:46

  Ciekawe którzy mieszkańcy bo ja pierwszy raz o tym słyszę że ktoś poszedł z tym do Borowcowej, Olszówka zaczął wojnę medialną z Borowcową i zaraz ukazała się riposta w nowej biłgorajskiej w której Borowcowa ma układy. Dziś kolejna propaganda, po pierwsze to Olszówka zawsze postulował za obwodnicą Soli, po drugie i Olszówka i Borowcowa są za mali w partii żeby pozyskać takie fundusze. Niech najpierw zrobią a później się chwalą ( nie ukrywam że jakby Borowcowa tego dokonała na terenie wroga to Olszówka był by największym przegranym tej wojny Polsko Polskiej :-)

 • Gość - niezalogowany 2018-01-17 13:00:32

  Ciekawe bardzo w Soli cisza nikt nic nie wie a tu nagle taki artykuł pani Borowcowa to tylko na pokaz w Soli

 • Gość - niezalogowany 2018-01-17 14:52:20

  Po co się budować przy tak ruchliwej drodze? No tak tylko że, wieś jest w tym samym miejscu od dawna w stosunku do drogi wojewódzkiej, a nie jest winą mieszkańców, że tu nikt nie myśli perspektywicznie i wyznacza takie drogi poprzez miasto i wsie albo w tak niewielkiej odległości od planowanych nowych linii zabudowy, że po kilku latach nie jest to obwodnica tylko zwykła droga biegnąca przez miasto czy wieś. Ci którzy mieszkają na zakrętach doskonale wiedzą kiedy jedzie WtórStal załadowany albo inny ciężki pojazd bo szklanki w pokojach od ulicy podskakują, nie wspominając o popękanych ścianach itp. Również mieszkam w Soli i nic o takiej akcji nie wiem i wątpię żeby ktokolwiek coś wskórał biorąc pod uwagę niechęć ludzi z miejscowości przed Solą do sprzedaży działek w miejscach gdzie ma przebiegać obwodnica.

 • Obserwator - niezalogowany 2018-01-17 18:39:18

  Niech skończą te swoje polityczne wojenki bo przez takie rzeczy nic tu się nie robi wiecznie tą polityka

 • Obserwator - niezalogowany 2018-01-17 18:40:26

  Niech skończą te swoje polityczne wojenki bo przez takie rzeczy nic tu się nie robi wiecznie tą polityka

 • Gość - niezalogowany 2018-01-18 05:36:15

  To droga wojewódzka wiec pani Borowiec pomoże PSL z urzedu marszałkowskiego?

 • Gość Jacek - niezalogowany 2018-01-19 21:41:50

  W osciennej gminie było hasło przed wyborami "SOLary dla gminy x" a ze cipa wójtem został to wyszła lipa. Także powodzenia w soli z obwodnica, może jeszcze prawa miejskie dostaniecie jak frampol, wtedy może będzie i obwodnica. Kolejna akcja wyborcza - pionki w soli idą w ruch.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl