0°C bezchmurnie

Wysyp inwestycji

Inwestycje, Wysyp inwestycji - zdjęcie, fotografia


Przebudowa dróg, budowa oświetlenia ulicznego czy odwodnienia – to tylko niektóre inwestycje, o jakie od dawna zabiegali mieszkańcy miasta. Teraz będą realizowane.

 Długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja to przebudowa parkingu przy dworcu PKS. Błoto, kurz i nierówności być może już niedługo przejdą do historii. W kwietniu władze miasta podpisały umowę na wykonanie dokumentacji kosztorysowo-projektowej budowy parkingu przy dworcu i modernizacji ul. Pocztowej. Prace projektowe mają być ukończone do połowy lipca, a ich koszt to ponad 46 tys. zł.

Projekt budowlano-wykonawczy jest również opracowywany na przebudowę ulic: Sienkiewicza, Piaskowej oraz Skłodowskiej wraz z odwodnieniem. Prace mają zakończyć się w grudniu. Podpisano również umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy drogi bocznej ul. Krzeszowskiej wraz z odwodnieniem i oświetleniem. W tym przypadku prace również mają zakończyć się w grudniu.

Swój wizerunek zmieniają również ronda i okoliczne skwery. Na zagospodarowanie zieleni miejskiej wydano blisko 40 tys. zł.

Chodnik powstaje przy ul. Cegielnianej od strony południowej. Zadanie wykonuje firma z Panasówki za kwotę ponad 180 tys. zł. Inwestycja ma być wykonana do końca lipca. Powstają nowe nawierzchnie ul. Jaśminowej i Agaty Mróz. Tu dużym zaangażowaniem wykazali się mieszkańcy, którzy zaproponowali partycypację w kosztach budowy (20%). Mimo że zadanie to nie było przewidziane do realizacji, władze miasta, widząc zaangażowanie społeczne, postanowiły je realizować. Wykonanie nawierzchni ul. Agaty Mróz będzie kosztowało 109 tys. zł, a ul. Jaśminowej – 104 tys. zł.

Remont przejdą również garaże przy budynku znajdującym się przy blokach na Woli Małej 250. Zmieniona zostanie papa na ich dachu. Władze miasta ogłosiły również konkurs na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania "Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju".

Długo wyczekiwana inwestycja – przebudowa ul. Czerwonego Krzyża jest już zakończona. Zadanie było realizowane we współpracy finansowej ze Starostwem Powiatowym. Wartość zadania to 427 tys. zł, a środki powiatu – 181 tys. zł. Wykonano chodniki wraz z wjazdami oraz położono nową nawierzchnię jezdni.

Wysyp inwestycji komentarze opinie

  • Gośćak - niezalogowany 2017-06-15 11:15:24

    No to ładnie zaczyna wyglądać moja krwawica czyli Biłgoraj :)

  • gość 2017-06-16 12:11:46

    Wszystko super. pięknie to wygląda tylko żeby jeszcze Biłgoraj bardziej na biznes się otworzył

  • Gość - niezalogowany 2017-06-17 14:37:50

    Trzeba zmienić burmistrza i rozpocząć rozwój miasta. Drogi i chodniki robią wszystkie miasta. Tu trzeba pracy dla ludzi. Nowych inwestycji i firm.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl