-5°C słabe opady śniegu

Wystawa "Stary Biłgoraj"

16 grudnia w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Daniela Błaszczyka „#BILGORAJSTARY”. Na wystawie można obejrzeć prawie 300 zdjęć przedstawiających Biłgoraj z lat 1960- 1970.

 Autor wystawy, Daniel Błaszczyk, wcielił się w rolę fotoreportera, którym kierowała chęć tworzenia małej historii miasta, ukazanie zmian jakie w nim zaszły. Jedną z inspiracji była także przebudowa miasta i przybierająca na sile moda na bloki, likwidowanie zabytkowych obiektów, budowa ulic. Wystawa „#BILGORAJSTARY”  to zatem niezwykła podróż w czasie , podróż do uwiecznionego na  fotografiach Biłgoraja z lat 1960- 1970 -miasta tak bardzo podobnego i zarazem różnego od tego, jakie znamy.  

Na wystawie zobaczyć można prawie 300 czarno-białych fotografii,  28 porównań – stary Biłgoraj/nowy Biłgoraj oraz pięć sekcji tematycznych: życie codzienne, ulice, zmiana, obiekty, zdjęcia przekrojowe z lat 1960- 1973. „#BILGORAJSTARY” tworzą fotografie oryginalne, także te gorszej jakości, a nawet uszkodzone.

Daniel Błaszczyk, urodzony w Biłgoraju. Żył i pracował w Biłgoraju, tu kończył szkołę i zdał maturę. Początkowo zajmował się fotografią amatorsko, a później przez 40 parę lat prowadził zakład fotograficzny – przez szereg lat był autorem zdjęć  okolicznościowych, często w plenerze. Ukończył kurs fotografii w Lublinie.

Wystawa będzie  czynna dla zwiedzających do 28 lutego, wstęp wolny.

 

Wystawa "Stary Biłgoraj" komentarze opinie

  • gość 2017-12-20 13:40:53

    Wystawa wspaniała, po świętach przyjdę jeszcze raz ze znajomymi. Patrząc na te fotografie wracamy do wspomnień z dzieciństwa. Serdecznie pozdrawiamy autora.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl