-2°C całkowite zachmurzenie

W Tarnogrodzie trują psy?

Aktualności, Tarnogrodzie trują - zdjęcie, fotografia

Tak wynika z relacji internautów. Trute są nawet te psy, które są zamknięte na podwórku.

Mieszkańcy Tarnogrodu muszą zachować czujność. Okazuje się, że w ostatnim czasie w miasteczku dochodzi do trucia psów. "Uwaga Tarnogród! Ktoś truje psy nawet te, które są zamknięte na podwórku i nie opuszcza go bez właściciela. To jest kolejny przypadek, gdzie został otruty pies, który przebywał na podwórku. Uważajcie na swoje psy i na podejrzane jedzenie na podwórku. W razie wypadku wieźcie psa do weterynarza na badania". Informacja takiej treści pojawiła się na jednym z portali społecznościowych.

Już nieraz pisaliśmy o tego typu ostrzeżeniach. Niestety, przypadki okrucieństwa wobec zwierząt zdarzają się dość często. Opisywaliśmy już historię zatrutego psa w Rakówkce (gm. Księżpol) czy podtrutego kota w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj). Pamiętajmy, że zwierzę, które zjadło truciznę, kona w potwornych męczarniach. Niektóre trucizny wywołują wymioty i biegunkę. Inne trucizny oddziaływają na układ krążenia lub układ oddechowy, powodując zatrzymanie akcji serca lub uduszenie. Są również trucizny, które wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, wywołując np. drgawki. Natomiast trucizny hamujące krzepliwość krwi prowadzą do śmierci z powodu wykrwawienia.

W myśl Ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W Tarnogrodzie trują psy? komentarze opinie

 • gość 2018-02-10 16:02:09

  Miejmy nadzieję, że niedługo monitoring wykryje tego bandytę lub bandytów.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-11 01:54:07

  Cholerny psychopata. Chcesz po mordzie gnoju? Ak

 • gość 2018-02-11 02:21:06

  Po prostu powiedzcie gdzie został otruty ten pies, myślę że życzliwi sąsiedzi powiedzą kto nieproszony się kręcił wokół biednego zwierzęcia, zamiast "o kurczę, biedny piesek, mam nadzieję, że to nie koło mnie". Wiadomości "ktoś, gdzieś" są nic nie warte, bo każdy może sobie takie coś napisać... Takie informacje potrafią być nawet podane w gazecie, jak np. kiedy aktor porno został uznany jako generał amerykański sprzyjający opozycji :D

 • Gość - niezalogowany 2018-02-11 10:33:17

  To zemsta niektórych komunistycznych i żydowskich rodzin za ustawę ipn.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-12 12:50:24

  W Majdanie Sieniawskin tez zdarzaja sie niestety takie przypadki, trute bylly psy około 2 lata temu i w tym rowniez lisy ktore podchodzily blisko domow. Nawet "on" w zeszlym roku zagrozil mi ze utruje mojego psa owczarka niemieckiego bo czasem wychodzil za ogrodzenie. Gdy zapowiedzialam mu ze zloze skarge na policje, odczepil sie. Uwazajcie kogo macie za sasiada!!!!!

 • gość 2018-02-12 15:02:31

  moja suczkę ktes do nieba wyprowadzil tylko jakas meda niewiedziala ze ma 6 malych psiakow jakbym dorwal niewiem..

 • gość 2018-02-13 20:53:29

  jak znajdę to nie zadzwonię na policje tylko pogadamy inaczej ;)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl