-7°C słabe opady śniegu

Uważajmy na drogach

Komunikaty policji, Uważajmy drogach - zdjęcie, fotografia

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Spadł pierwszy śnieg. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Spadł pierwszy śnieg z czego najbardziej cieszą się dzieci. Kierowcy już nie koniecznie. Opady śniegu spowodowały, że na drogach panują trudne warunki. Na ulicach zalega śnieg, jezdnie są mokre i śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Zachowajmy również cierpliwość stojąc w korku. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii.

 

JK

Uważajmy na drogach komentarze opinie

  • gość 2017-12-04 18:02:51

    Te trudne warunki na drodze można poprawić. Może wójt gminy ruszy d... i zacznie odśnieżać drogi w swojej gminie. W sąsiedniej gminie Harasiuki już w nocy jeździł pług - rano wszystkie drogi gminne były czyste.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl