-3°C całkowite zachmurzenie

Troskliwy urząd

Aktualności, Troskliwy urząd - zdjęcie, fotografia

"Pieski szczeniaki troskliwie odchowane oddam w dobre ręce" – ogłoszenie takiej treści pojawiło się w Internecie. Zamieścił je Urząd Gminy w Obszy. To dowód, że nie wszyscy urzędnicy są obojętni na los braci naszych mniejszych.

Na jednym z portali z ogłoszeniami pojawił się anons o takiej treści: "Urząd Gminy Obsza odda trzy szczeniaki (suczki) około 3-miesięczne, (matka średniej wielkości). Gmina zapewnia, że gdy szczeniaki osiągną odpowiedni wiek 6 miesięcy, to zwróci koszty sterylizacji. Po więcej informacji proszę dzwonić pod numer tel.: (0-84) 689-10-02". 

To jeden z niewielu przypadków, kiedy urzędnicy czynnie włączyli się w poszukiwania domu dla bezpańskich szczeniąt. Mało tego, urząd deklaruje, że zwróci koszty sterylizacji. Zazwyczaj bywa tak, że wałęsające się psy koczują pod urzędami, a pracownicy udają, że problem nie istnieje. A jak ktoś się zlituje i przygarnie takiego psiaka, to już o darmowej sterylizacji nie może być mowy. "Wziąłeś psa, więc ma już on właściciela. Za sterylizację trzeba będzie zapłacić" – usłyszał to jeden z petentów, kiedy zwrócił się o zwrot kosztów zabiegu w jednej z gmin.

Gratulujemy więc postawy urzędnikom z Obszy i zachęcamy inne samorządy do podobnego postępowania!

Troskliwy urząd komentarze opinie

  • gość 2018-02-09 19:10:03

    Troska o kogo a gdzie ludzi

  • gość 2018-02-10 17:58:50

    A no właśnie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl