17°C bezchmurnie

Sukces miasta Biłgoraj

Samorząd lokalny, Sukces miasta Biłgoraj - zdjęcie, fotografia

 

Miasto Biłgoraj zajęło IV miejsce w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2014-2016, w kategorii miasta powiatowe. Nagroda została wręczona podczas XV jubileuszowej edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 5-6 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Głównym kryterium podczas tworzenia listy rankingowej były wydatki inwestycyjne samorządu. Twórca rankingu prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego wskazuje, że wydatki inwestycyjne najlepiej odzwierciedlają sukces i efektywność przyjętej przez samorząd strategii rozwoju.

Średnie roczne wydatki inwestycyjne w latach 2014-2016 na jednego mieszkańca miasta wyniosły 1397,44 zł. Jak zauważa autor rankingu, Biłgoraj wciąż pozyskuje na inwestycje trzy razy więcej pieniędzy ze środków zewnętrznych, niż wydaje własnych.

Wśród 335 miast powiatowych w Polsce IV miejsce miasta Biłgoraj w rankingu WSPÓLNOTY to dowód, że przyjęta strategia rozwoju miasta jest jednym z najważniejszych sukcesów ostatnich lat.

Sukces miasta Biłgoraj komentarze opinie

  • gość 2017-10-12 16:22:43

    No w koncu jakis sukces jest. Bo jak do tej pory to nie było zadnego skucesu. jesli nie liczyc pewnych zmian kadrowych. Ale teraz to juz naprawde sukces. Co to zmieni co da?? nic . Ale p[ochwalic asie mozna i trzeba zarazem.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl