7°C słabe opady deszczu

Strażacy rywalizowali w Lipinach Górnych-Lewkach

18 czerwca w Lipinach Górnych-Lewkach (gm. Potok Górny) odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Potok Górny, Biszcza, Tarnogród i Księżpol. Strażacy rywalizowali ze sobą w biegu sztafetowym z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.

W ostatnią niedzielę odbyły się zawody strażackie, w których udział wzięli druhowie z gmin: Potok Górny, Biszcza, Tarnogród i Księżpol. Łącznie wystartowało 31 drużyn OSP i 2 drużyny MDP. W gminie Potok Górny najlepiej gaszą strażacy właśnie z Potoka. Nie gorsi są druhowie z Lipin Dolnych. Trzecie miejsce w tej gminie zajęła OSP Szyszków. W gminie Biszcza najlepsi okazali się strażacy z Biszczy I. Srebro powędrowało do OSP Gózd Lipiński. Trzecie miejsce zajęła OSP Bukowina. W gminie Tarnogród najszybsi strażacy są w Tarnogrodzie. Drugie miejsce należało do Różańca Pierwszego, a trzecie do Luchowa Górnego. W gminie Księżpol pierwsze miejsce wywalczyli druhowie z Rakówki. Zaraz za nimi uplasowała się OSP Zynie. Brąz powędrował do strażaków z Majdanu Starego.

Startujące w zawodach młodzieżówki z Tarnogrodu i Majdanu Starego nie odstawały od swoich starszych kolegów. Nie zawiodła też publiczność, która zgromadziła się licznie, aby kibicować swoim druhom.

Celem zawodów było mobilizowanie do szkolenia pożarniczego oraz ocena tego wyszkolenia. Wszystkie drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym z przeszkodami i części bojowej. Warto zaznaczyć, że oprócz szybkości w wykonywaniu zadań liczyła się również precyzja, gdyż za błędne wykonania naliczane były punkty karne. Nad przestrzeganiem regulaminu zawodów czuwał skład sędziowski złożony z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Przewodniczył mu st. kpt. Albert Kloc.

 

Strażacy rywalizowali w Lipinach Górnych-Lewkach komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 07:58:42

    Jak potok startował to sedziemu sie stoper zacią na 2-3 sekundy (oszywiście przypadkiem

  • gość 2017-06-19 10:44:41

    Treść komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 11:26:41

    Potwierdzam. Ewidentnie było widać ze sędzia podarował Potokowi ze trzy sekundy.

  • gość 2017-06-19 12:14:17

    Tak to jest jak Lipinom żal dupe ściska ;)

  • gość 2017-06-19 12:41:55

    Tak to jest jak się niezasłużenie wygrywa. Jedni dostają karne drudzy nie. Podwójne standardy, ale trzeba było przepchać przegrywów na powiatowe.

  • Szczur - niezalogowany 2017-06-19 13:23:52

    W potoku sami niepełnosprawni ,widać na zdjęciach ,że jakieś karakany

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 13:29:13

    Po pierwsze karakan to cie zrobił, a po drugie o dziwo jak na filmikach widac dokładny czas to może i mi się telefon zawiesił

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 13:58:40

    Karakany mówisz? A wy na lipinach lustra macie w domach i widzicie wasze spuchnięte mordy? Wyglądacie jak pół d*** zza krzaka, a dużo krzyczycie. W dodatku biegacie jak paralitycy i później wymyślacie bajki bo przegraliście. Trzeba było trenować, a nie pić piwo na stacji paliw i marudzić teraz, jesteście słabi i nie potraficie przegrywać.

  • gość 2017-06-19 14:42:36

    Jedni dostają punkty a drudzy nie ? Trzeba było zobaczyć jak Lipiny Dolne zaliczaja rów :D

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 14:59:06

    lipiniasy dupa cicho

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 16:01:01

    Borowina dostała 10 pkt karnych za nie spięcie węża z pracownica na końcu sztafety, potok miał identyczna sytuacje i jakoś sędzia nie chciał tego widzieć!! Hmmm przypadek, że stał tam młody Zablotni? ??

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 16:05:04

    * pradownicą znaczy się!

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 16:07:03

    Lipiniasy płaczą jak małe dzieci

  • gość 2017-06-19 16:14:55

    Co jeszcze wymyślicie żeby Potok oczernić? Może kąt padania promieni słonecznych był inny podczas naszej bojówki i sztafety? :D Przegraliście i płaczecie bajkopisarze :D

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 16:26:11

    Pogódźcie się z tym, że Potok jest od was lepszy. Zachowujecie się jak małe dzieci, którym zabrano lizaka. I od razu musicie gadać,że sędzia im pomógł. Widziałem to wszytko i na prawdę byli dobrzy. Lipiniasy to dno.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 16:27:24

    Fajne opowieści tworzycie, naprawdę. Może zacznijcie tak: dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami lipiny przegrały zawody. KONIEC

  • gość 2017-06-19 17:13:41

    Płaczemy?? Przecież na tego typu zawodach nigdy nie było obiektywizmu, nawet gdy wygrywał Szyszków, Lipiny czy też Lewki. Nie zmienia to jednak faktu, że Potok zmiażdżył ćwiczenie bojowe tak jak, Lipiny zmiażdżyły sztafetę (szkoda tych 3 pkt. karnych). Gratulacje Panowie!! Widzimy się za rok.. :)

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 18:36:53

    Haha Potok 28 sek.. na jednym z filmów który ktoś z nich wrzucił bojowka trwa 31 sek...

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 19:30:40

    Tak to jest jak się patrzy na całość filmiku a nie na wykonanie bojówki :D Bądź spostrzegawczy :)

  • gość 2017-06-19 19:42:03

    Lipinom polecam quiz na spostrzegawczość na necie :D Poszukajcie ile kropek ma biedronka itd. :D

  • gość 2017-06-19 19:57:58

    w 2006 chyba w biszczy, szyszków miał lepszy czas od potoka i żeby nie wygrał to naczelny z. podpowiedział sedziom żeby dać szyszkowowi 5ptk. za spięcie węza na podeście niby.. i szyszków był 2 a wygrał potok. niech potok publicznie pompę rozbierze to zobaczycie jakie przeróbki mają.

  • gość 2017-06-19 20:01:50

    W 2000r w Szyszkowie to nawet sędziowie nie byli w stanie pomóc potokowi wygrać jak im się guz na jednym z węży tłocznych zawiązał mieli wtedy bojówkę chyba z 2 minuty. Pan sędzia z mety biegu sztafetowego pewnie pamięta te czasy.

  • gość 2017-06-19 20:05:07

    Ale was dupa boli że Potok wygrał. Byli od was lepsi i koniec. Bojówka jaką zrobili to miazga i nie można temu zaprzeczyć.

  • gość 2017-06-19 20:06:56

    Ale was to wszystkich Lipiniasow boli ze Potok wygral, gorzej jak dzieci

  • gość 2017-06-19 20:08:58

    No chłopaki z lipin, wami to można ściany murować, pustak na pustaku...

  • gość 2017-06-19 20:56:00

    Potok i jego prawdziwe oblicze. Brawo za słownictwo !

  • gość 2017-06-19 21:17:07

    Dziękujemy za brawa! Wy pogódźcie się w końcu przegraną.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 21:25:32

    Osp Dorbozy was wyleczą na powiatowych :)

  • gość 2017-06-19 21:47:34

    ktoś ma link do tego filmu gdzie rzekomo bojówka trwała dłużej niż była punktowana ?

  • gość 2017-06-19 22:16:42

    hahaha cały potok, pryszczate kozactwo zza klawiatury, ma na zzwo to stulidupki :D Nie Lipiniasować tu tylko motyka i poszli w pole. "Jedni dostają punkty a drudzy nie ? Trzeba było zobaczyć jak Lipiny Dolne zaliczaja rów :D" Za co były 3 punkty karne. "Borowina dostała 10 pkt karnych za nie spięcie węża z pracownica na końcu sztafety, potok miał identyczna sytuacje i jakoś sędzia nie chciał tego widzieć!! Hmmm przypadek, że stał tam młody Zablot" Dokładnie i za to powinien Potok dostać karne. Bojówka Potokowi poszła pięknie i nikt tego nie podważa.

  • gość 2017-06-19 22:32:02

    ciekawe jak Dorbozy "wylecza na powiatowych" jak beda musieli na regulaminowych wezach startowac ;)

  • gość 2017-06-19 23:54:36

    a widziałeś w lipinach plac do bojówki ... od podestu do lini rozdzielacza 35m a niektórym ledwo starczało albo na styk mieli, kilka tylko miało węże pozawijane albo za linia rozdzielacza. nieregulaminowy sprzęt i ptk.

  • gość 2017-06-19 23:56:36

    zabłot młody miał okulary czarne i nie widział bo kąt promieni słońca mu zawadzał

  • gość 2017-06-20 07:23:58

    Gratulacje dla Potoka. Walnęli życiówkę i raczej długo takiego końcowego wyniku nie powtórzą. Przegraliśmy na własne życzenie bo nie trenowaliśmy. Cieszę się że mamy takich chłopaków w Lipinach, że mimo dwóch treningów potrafili wykręcić łączny czas niemal że identyczny co Potok biegał przez 3 tygodnie.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-20 21:17:05

    Panowie z Potoka i Lipin, spokojnie, luźniej portki bo i tak spotkamy się przy jednym kontenerze i wtedy każdy będzie mistrzem :) każdy swoje wygra :) :)

  • Gość - niezalogowany 2017-06-20 22:05:16

    Może należy użyć maści na ból d_py, to skończycie już swoje żale. Życiowe przegrywy i nic więcej nie trzeba dodawać.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-20 22:27:06

    Nie jestem ani za Potokiem, ani za Lipinami, ale z tego co widziałem to wygrała drużyna najlepsza na tych zawodach i może w końcu należy to zaakceptować.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-20 22:51:26

    Lipiny dajcie mi swoje zdjecia bo muj młodszy brat zbiera pokemony

  • gość 2017-06-21 07:53:12

    jestem z potoka i typie tam wyzej, dam Ci najpierw slownik ortograficzny. 'MUJ' haha ... muj Ty! oj muj Ty!

  • Gość - niezalogowany 2017-06-23 20:48:34

    No cóż widać Lipińce nie potrafią przegrywać z honorem :) A wasza porażka jest tylko i wyłącznie wasza wina. Więc zamiast pisać głupoty już teraz zacznijcie ćwiczyć na następne zawody. Może wtedy pójdzie wam lepiej. Nie pozdrawiam :)

  • Gość - niezalogowany 2017-06-25 07:30:43

    A pamiętam jak rok temu Potokowi nie poszło na bojówce to lipiny szalały ze szczęscia. Ojej ilez to radości mieliście. była okazje wskoczyc na pierwsze miejsce nie??. W tym roku jakoś juz Wam tak do śmiechu nie było . ale to swiadczy tylko o tym, ze niestety jestescie takimi prostakami że nie potraficie z honorem przegrywac. Poprostu banda debili. Idzcie sobie posiedziec na ławkach pod domami bo tylko to potraficie dobrze robic.

  • gość 2017-06-25 17:03:28

    https://www.facebook.com/groups/384652974961646/?multi_permalinks=1395284377231829¬if_t=like¬if_id=1498401068186712 Panowie z Lipin Dolnych! Stopery w dłoń i mierzymy czas potockiego startu. Mi wychodzi ok 28,5 sek. Jestem pod wrażeniem i gratulacje dla Potoka.

  • gość 2017-06-26 15:48:24

    Faktyczie jest 28,19 :)