-2°C całkowite zachmurzenie

Słupków nie będzie

Społeczne, Słupków będzie - zdjęcie, fotografia

O nieprawidłowym parkowaniu pojazdów na ul. Kościuszki 122 na łamach NOWej pisaliśmy wielokrotnie. Mimo że problem jest znany wszystkim, nie ma pomysłów na jego rozwiązanie.

 

Nieprawidłowe parkowanie utrudnia życie pieszym. Problem ten wyraźnie widać na ul. Kościuszki 122. – Nie ma możliwości przejścia chodnikiem, ponieważ został na nim zaparkowany samochód – zgłaszali wielokrotnie czytelnicy. – W niektórych miejscach przejście chodnikiem jest nie lada wyzwaniem. Kierowcy bezkarnie parkują na nich swoje samochody, nie zważając, że są one przeznaczone dla pieszych – mówią. Bezmyślność kierowców w szczególny sposób dokucza rodzicom małych dzieci. Zwracają oni uwagę na to, że przejście z dzieckiem w wózku chodnikiem często bywa utrudnione.

Straż Miejska stara się walczyć ze źle parkującymi. Kierowcy są karani i pouczani. Od dawna mówi się, że najlepszym rozwiązaniem w tym miejscu byłyby słupki blokujące wjazd. To jednak wymaga zmiany organizacji ruchu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ten z kolei takiej zgody nie wyraził. Należy więc liczyć na to, że kierowcy, zanim zaparkują swój samochód, pomyślą, że mogą tym utrudnić komuś życie.

Słupków nie będzie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-19 14:58:07

    Co za problem. Wlepiac mandaty az się nauczą poprawnie parkować. Tam nie trzeba słupków tylko zainteresowania służb za to odpowiedzialnych.

  • gość 2018-01-19 16:38:25

    Karać, karać jeszcze raz karać i się oduczą

  • miłypan - niezalogowany 2018-01-19 16:48:18

    Może redakcja napisać kto dał taką odpowiedź, że ustawienie słupków zabezpieczajacych chodnik przed nielegalnym parkowaniem to zmiana organizacji ruchu? Kogo mamy takiego "mądrego"? Bo to jest delikatnie mówiąc nieprawda.

  • gość 2018-01-19 22:25:41

    Najezdne wsioki zweryfikujcie temat potem piszta te swoje pożałowania godne swoje artykuły. https://www.google.de/maps/place/Tadeusza+Ko%C5%9Bciuszki+122,+Bi%C5%82goraj/@50.5272097,22.7142671,3a,75y,298h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sfLWhWEbHqt8cpnrk7r0GwA!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DfLWhWEbHqt8cpnrk7r0GwA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D392%26h%3D106%26yaw%3D298.31393%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x472335c34e899f7b:0xeefa08bea5373c71!8m2!3d50.527303!4d22.7140169?hl=pl

  • gość 2018-01-19 22:27:49

    Pisaliscie raz nie wielokrotnie nie wypada zatem oklamywac czytelnikow.

  • gość 2018-01-19 23:08:16

    To i bez słupków dało by się rozwiązać. Pokazuje to tylko jak nieudolną mamy policję i straż miejską w naszym mieście. Przez jeden tydzień zrobić konkretną akcję, od 7 do 18 co godzinę wizyta policji, albo straży (mogli by się dogadać i na zmianę) i mandaty dla WSZYSTKICH aut nieprawidłowo tam zaparkowanych, nie żadne pouczenia, tylko mandaty i to te z górnych widełek. Gwarantuję, że po tygodniu takiej akcji, kilkudziesięciu wizytach mundurowych i kilkuset wystawionych mandatach cały powiat już by wiedział, że tam się na chodniku nie parkuje i był by spokój.

  • gość 2018-01-20 10:53:35

    TO JEST PARKING PRZY KOSCIUSZKI 114,A NIE PRZY KOSCIUSZKI 122..Straż miejska i policja ma w poważaniu to miejsce.Dodatkowo przejście które się tam znajduje jest bardzo często zastawiane przez parkujących.

  • gość 2018-01-20 12:09:16

    Źle zaprojektowany parking Zła koncepcja Złe oznakowanie Można pisać na łamach Nowej, upominać i karać mandatami ale to nic nie da jak na chłopski rozum zamiast 2 aut może się zmieścić 7, a i dla pieszych 1,5m przejścia zostanie.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-20 20:30:38

    Burak jeden z drugim jakby mógł to by do sklepu wjechał

  • gość 2018-01-20 21:17:57

    No widze ze miejska inteligencia sie na powaznie wzieła za temat. ładnie ładnie całkiem to ładnie. Tylko czyy sie zastanowił jedenz drugim inteligent wyzywajacy innych od wiejskich cwokow, ze w tym zajefajnym miescie juz nie ma gdzie zaparkowac. I ze jedyy bezpłatntny parking ma byc płatny. Moze tym by sie nalezało zajac. czemu nasz władza kochana nie zajmie sie parkingami a dokłądnie ich tworzeniem tak by mozna było zaparkowac wszedzie a nie tylko pod marketami. Zaparkowanie na miescie graniczy z cudem. A oni bluzgaja na tych co parkuja wyzywajac ich od wiejskich ćwoków. Owszm nie popieram tego. Ale w koncuy gdzie mozna zaparowac. Przecez miastto ma byc przyjazne dla wszyskich a nie tylko dla miastowych. Bo te cwoki tez przywoza kase i miasto sie bogaci dzieki bnim. I to sporo kasy. Poza tym sa takimi samymi ludzmi wiec w czym problem. problem jest ze za mało parkingów jest. I to wszysko.

  • gość 2018-01-21 11:35:37

    Zaparkować wszędzie? Może tak dla wiejskiej inteligencji polikwidować parki i skwery żeby mogła parkować swoje wieśwageny.?NIEDOCZEKANIE TWOJE..Powiem więcej to właśnie w całym mieście powinni zrobić płatne parkingi żeby skończyło się parkowanie w jednym miejscu po 10 godzin od poniedziałku do piątku bo się powiat do pracy zjeżdża.Nie może być jak żeśta sie tu zjechali to wolno wam parkować gdzie wam się podoba.Przykład jest na zdjeciu z artykułu gdzie widoczny jest pas parkingowy pusty bo 4 idiotów zaparkowało na chodniku.I nie piepsz mi o wydawaniu pieniedzy bo jak macie tak utrudniac ludziom zycie to lepiej PKS-em przyjeżdżajta a przy okazji powietrze bedzie czystsze i ruch samochodowy mniejszy.Że o mentalności i zwyczajach nie wspomnę. 1.https://www.facebook.com/Mistrzowie-Parkowania-w-Bi%C5%82goraju-1501965446755806/ 2.https://www.facebook.com/Tylko-CHAM-parkuje-na-chodniku-w-Bi%C5%82goraju-380252955507575/?ref=py_c

  • Gość - niezalogowany 2018-01-21 12:12:13

    Czytaj ze zrozumieniem tu nie chodzi o to kto z skąd jest tylko jak się zachowuje zastawiając chodnik jak burak. A ty tak się oburzyles jakbyś biłgorajaninem od 5lat był tzn.z dziada pradziada.

  • gość 2018-01-24 14:52:19

    Myślę, że jest odgórny nakaz, żeby nic się nie działo kierowcom, bo to wyborcy. Tylko, ze piesi to tez wyborcy i ja nie zamierzam głosować na ludzi, którzy pozwalają na taki chaos. Po za tym jestem przekonany, że ta źle parkująca dzicz to nie z miasta tylko z gminy albo powiatu oni tutaj nie głosują, a jeśli z miasta w zdecydowanej mniejszości. I tak garstka buraków potrafi uprzykrzać większości komfortowego korzystania z chodnika. Zagłosuję na odważnego, który zrobi porządek z parkowaniem na chodnikach. Raz a dobrze. Laweta, mandat, zero tolerancji. Po kilku tygodniach byłby spokój i wszyscy by się przyzwyczaili. Po roku już nikt by nie pamiętał, ze można było parkować na chodniku. Urzednicy marnuja moje podatki. Najpierw pozwalaja na dewastacje chodniku, potem je remontuja, ale wciaz dopuszczaja do parkowania samochodow. Jak juz mieszkancy maja dosc, to postawia slupki, ktore tez kosztuja duzo pieniedzy!! Czyli podwojny wydatek. Tymczasem powinni wlepiac mandaty hurtowo, wywozic wraki na odlegle parkingi i kasowac za zwrot auta. Za to mozna by bylo sfinansowac remonty chodnikow w calym miescie!!

  • gość 2018-01-24 18:31:04

    Jeszcze gorsza sytuacja jest na ul 3-maja jak te "wieśvageny" przywożą - odbierają dzieci ze szkoły. Od skrzyżowania po obydwu stronach zaparkowane samochody, Nie ma szans "prześlizgnąć' się chodnikiem /o matce z wózkiem nie wspominając/...

  • gość 2018-01-24 19:09:55

    Ku.. słów brakuje na to wiejskie bydło bo inaczej tego nie można nazwać. Przejeżdżają parking żeby zaparkować na chodniku. A służby to krokodyle duże gęby do żarcia i małe ręce do roboty.

  • gość 2018-01-24 19:11:26

    Ku.. słów brakuje na to wiejskie bydło bo inaczej tego nie można nazwać. Przejeżdżają parking żeby zaparkować na chodniku. A służby to krokodyle duże gęby do żarcia i małe ręce do roboty.