0°C zamglenie

Rozpoczęły się Dni Tarnogrodu

Pierwszego dnia święta (piątek, 4 sierpnia) burmistrz miasta zaprosił najmłodszych piłkarzy do udziału w turnieju. Najpierw rywalizowali zawodnicy do lat 7, w kolejnej części turnieju zmagali się młodzi piłkarze do lat 10. W turnieju udział wzięli chłopcy z Tarnogrodu, Obszy i Różańca.

Nie zabrakło sportowych emocji, był także mocny doping ze strony kibiców. Pomimo żaru lejącego się z nieba zawodnicy zmagali się z wielkim zapałem. – Jest to drugi turniej w czasie tych wakacji. Pierwszy był na rozpoczęcie wakacji i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. To wtedy z rodzicami, opiekunami i trenerami uzgodniliśmy, że będzie jeszcze kolejny, przy okazji Dni Tarnogrodu. Drużyny Tarnogród Niebiescy i Tarnogród Pomarańczowi są to drużyny, które trenują cały rok, spotykają się systematycznie dwa razy w tygodniu. Najmłodsi zawodnicy, dzieci do lat 7, to są nasze przedszkolaki. Możliwość rozegrania meczów mają także starsi chłopcy – opowiada Tomasz Rogala, zastępca burmistrza Tarnogrodu. – Zainteresowanie treningami jest bardzo duże, gdyż dzieci systematycznie przychodzą na zajęcia. Takie zawody jak dzisiejsze budzą szczególnie duże emocje, a rodzice gorąco dopingują swoje pociechy. Każdego roku staramy się, aby jeden z Dni Tarnogrodu był poświęcony sportowi. Stwarza to możliwość aktywnego udziału dzieci i młodzieży w imprezie, jest to także fantastyczne przeżycie dla wszystkich. Część mieszkańców zapewne czeka na koncerty, natomiast dzieci czekają na atrakcje sportowe, a w dalszej kolejności na atrakcje związane z festynem – dodaje. Tego samego dnia pod hasłem "Kino pod Gwiazdami" odbyła się projekcja filmu.

W sobotę na stadionie "Olimpiakos" rozegrany został turniej piłkarski o puchar burmistrza. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z Tarnogrodu, Babic, Majdanu Starego, Biłgoraja, Łukowej i Starego Dzikowa.

Rozpoczęły się Dni Tarnogrodu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się