14°C pochmurno z przejaśnieniami

Ronda będą monitorowane

Samorząd lokalny, Ronda będą monitorowane - zdjęcie, fotografia

Jeszcze w tym roku na biłgorajskich rondach pojawi się monitoring. Zamontowanych zostanie osiem kamer.

 

W Biłgoraju niegdyś funkcjonował monitoring. Jednak jego system jest już przestarzały i nie spełnia oczekiwań. Nie zapewnia on bezpieczeństwa mieszkańcom. Nie spełnia norm. Temat budowy nowej sieci poruszany był wielokrotnie. Obecnie monitorowany jest tylko teren zalewu Bojary.  Dotychczas w budżecie miasta brakowało środków finansowych na taką inwestycję. W tym roku jednak to się zmieni. W planach jest zamontowanie ośmiu kamer. Zostaną one zamontowane na rondach. 

 – Po konsultacjach z policją zdecydowaliśmy, że kamery zostaną zamontowane na rondach wylotowych z miasta. Na ten cel przeznaczyliśmy w budżecie miasta na 2018 rok 100 tys. zł. Jednak kwota ta może być zbyt mała – mówił burmistrz Janusz Rosłan. Będzie to transmisja światłowodowa. – Bierzemy pod uwagę dwie opcje, połączenie drogą radiową lub przez światłowód. Osoby, które się na tym znają, zdecydowanie odradzają pierwszy wariant. Twierdzą, że nie daje on żadnej gwarancji poprawnego działania – twierdzi burmistrz. Zaznacza, że zainstalowany zostanie także rejestrator. Umożliwi on podłączenie w przyszłości kolejnych kamer.

W planach jest również objęcie siecią monitoringu Placu Wolności. Został on wpisany w  zadanie rewitalizacji Biłgoraja. Inwestycja ta jednak zależy od uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w III kwartale tego roku. 


Ronda będą monitorowane komentarze opinie

  • gość 2018-04-12 13:38:03

    A kiedy monitoring posesji obywateli. Tam to sie dopiero dzieje. od raZu by sprawdził czym pala w piecach. przydalyby sie drony . Ponoc wosjko ma tego tyusiace sztuk. Uzywali ich jako helikopterow ale cos nie wypaliło i sa na zbyciu. Niedługo bedziemy monitorowac wszysko i wszedzie w nadzieji ze nas to oduczy zlodziejstwa. Heh. Moze lepiej wychowywac ludzi na takich co nie kradna bo nie musza. Niz montowac wszedzie kamery i podgladac wszyskich. Podsłuchiwac juz podsłuchuja. Teraz jeszcze beda podgladac. Oj bedzie ciekawie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl