14°C bezchmurnie

Przy Biurze Poseł na Sejm Agaty Borowiec powstało Koło Rolne

Społeczne, Biurze Poseł Agaty Borowiec powstało Koło Rolne - zdjęcie, fotografia

Przy biurze Poseł na Sejm Agaty Borowiec w Biłgoraju powstało Koło Rolne. Powołane zostało w sobotę, 30 września. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podziękował za inicjatywę i przekazał gratulacje.

 

 30 września br. w Biurze Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec odbyło się pierwsze założycielskie zebranie Koła Rolnego przy Biurze Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec.

 Do rolników kilka słów skierował minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. – Z dużym zainteresowaniem i radością przyjąłem wiadomość o planowanym otwarciu przy biurze poselskim poseł Agaty Borowiec Koła Rolnego, które pełnić ma funkcję doradczą oraz informacyjno-konsultacyjną. Rolnictwo jest dziedziną aktywności zawodowej, która wymaga ciągłego uzupełniania wiedzy. W ostatnim czasie istotnego znaczenia nabiera znajomość poszczególnych form wsparcia i mechanizmów polityki rolnej – twierdzi minister rolnictwa. Dodaje, że szczególną rolę odgrywają w tym zakresie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, które są swoistym dostarczycielem kapitału wiedzy dla ludności rolniczej. – Jestem przekonany, że działalność Koła Rolnego będzie cennym uzupełnieniem dla doradztwa pełnionego przez państwowe jednostki doradztwa rolniczego na terenie województwa lubelskiego – podkreslał. Krzysztof Jurgiel życzył poseł Agacie Borowiec, aby współpraca z ludźmi, którym bliskie są sprawy polskiej wsi i rolnictwa, była pomocna w wypełnianiu mandatu parlamentarnego, a jej efektem korzystne rozwiązania odpowiadające przemianom gospodarczym i nowym oczekiwaniom rolników.

 Podczas sobotniego spotkania ustanowiono, że celem działalności Koła będzie funkcja doradcza, opiniotwórcza oraz informacyjno-konsultacyjna. Koło będzie skupiać rolników, którzy specjalizują się w prowadzeniu szeroko rozumianej działalności rolniczej. Na spotkaniu obecni byli rolnicy, którzy zajmują się uprawą tytoniu, zboża, owoców miękkich. W wyniku prowadzonej dyskusji i głosowań powołano Koło Rolne i jego zarząd. Przewodniczącym został wybrany Mieczysław Dzikoń. – Cieszę, że powstało Koło Rolne. W jego działania zaangażowało się kilkanaście osób. Dzięki pani poseł już odbyło się kilka spotkań w Ministerstwie Rolnictwa czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ważne jest, aby to koło było kołem aktywnym, zaangażowanym w prace na rzecz rolnictwa i polepszania bytu polskiego rolnika – mówi Mieczysław Dzikoń.

W rozmowie z NOWą poseł Agata Borowiec mówi, że liczy na owocną współpracę z Kołem. – Liczę też na współpracę i wsparcie ze strony ministra Jurgiela. Utworzenie Koła jest sugestią samego ministra – mówi. 

Przy Biurze Poseł na Sejm Agaty Borowiec powstało Koło Rolne komentarze opinie

 • gość 2017-10-03 09:46:34

  Dzikoń na czele rolnik z Samoobrony

 • gość 2017-10-03 17:54:29

  Brawo Pani Poseł!!!Wspaniała inicjatywa.

 • gość1 - niezalogowany 2017-10-06 15:53:21

  No nie ..., niezłymi ludźmi otacza się nasza Pani Poseł , jeżeli szeregi PiS będą zasilane takim nabytkiem jak panowie D. , K. czy O. , no to gratuluję partii . Chociaż może o to chodzi , takimi łatwiej się rządzi .

 • gość 2017-10-06 19:03:42

  Wszystko wam nie pasuje za tamtych rządów było wspaniale: złodziejstwo, krętactwo ogołocili państwo to było dobre.Bardzo młoda osoba jak chce coś zrobić to jest źle.Wiesz, znasz to pomóż nie krytykuj. To co lepsza jest Tokarska będąc wieki w sejmie, a droga do Biszczy woła o pomstę do nieba.

 • gość 2017-10-07 08:29:58

  Widze kilka twarzy z Samoobrony. Dziwna ta pani niby z PiS a pozuje do zdjęć jak nie z postkomuna to z partią załozoną przez WSI.

 • gość 2017-10-08 08:53:37

  Cyrkowcy .......a ten z lewej mały nijaki to kto ??? ........

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl