15°C bezchmurnie

Pożar podczas żniw

Do pożaru zboża i ścierniska doszło wczoraj w Obszy. Spłonęło około 4 hektarów pszenicy i ściernisk. Zagrożone było kilkadziesiąt hektarów jeszcze nie koszonego zboża.

Wakacje to czas wytężonej pracy dla rolników. Wtedy też dochodzi do największej liczby nieszczęśliwych zdarzeń i pożarów. Jedno z nich opisała jednostka OSP KSRG Obsza.

"W dniu dzisiejszym, o godzinie 11:47 nad Obszą rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Przybyli ochotnicy na wezwanie otrzymują drogą radiową informację, że w naszej miejscowości zgłoszono pożar zboża które jest w trakcie zbioru. Niezwłocznie, o godzinie 11:51 dowódca zgłosił do PSK (Powiatowe Stanowisko Kierowania) KP PSP w Biłgoraju gotowość zastępu do wyjazdu. W trakcie dojazdu zauważyliśmy, że pożar jest dość poważny, ze względu na bardzo duże zadymienie. Jak się okazało, zagrożone jest kilkadziesiąt hektarów w jednym kawałku jeszcze nie koszonego zboża. Na miejscu był już właściciel pola oraz pracownicy, którzy za pomocą agregatu ścierniskowego próbowali odciąć ogień od reszty plonów i sąsiednich ściernisk. Wspólnymi siłami ugasiliśmy pożar. Do zdarzenie przyjechali również strażacy z OSP Babice oraz po chwili zastęp z JRG Biłgoraj. Spaleniu uległo około 3-4 hektary pszenicy i ściernisk. Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych."

Pożar podczas żniw komentarze opinie

 • gość 2017-08-11 16:31:23

  jakie 3-4 hektary ??? moze hektar sie spalil tylko

 • gość 2017-08-12 14:06:28

  Winning lottery,lotto spells,football betting Spell and winning of casino gambling Games Email him now: http://ultimatespellcast.com/index.html Hey Guys....I am so happy for the great work Dr. Trust did for me after i won 50,000.00 million dollars. I am so overwhelmed and grateful to you and the magic you have done that make me win millions of dollars in lottery. I would like to say,-Thank you. I was on the edge of losing my house and so many things around me, so I asked a spell from you, so that I will be able to save my house and come up with payment options. He help me with his magic spell and i win 50,000.000. {FIFTY MILLION DOLLARS} all thinks goes to Dr. Trust for what him has just done for me. Sure enough,-what I asked for. You have proven over and over again, that you are the best spell caster. Any body out there that is reading this my testimony,you have to hurry and get in touch with the spell cast,so that he can help you to win the lottery. Emai: Ultimatelotteryspell@yahoo.co.uk or Ultimatespellcast@gmail.com Check on his website: http://ultimatespellcast.com/index.html WhatApp or call him now: +2348156885231

 • gość 2017-08-12 18:50:33

  ten hektar widział telepacek który przyjechał i nic nie robił tylko stał na poprzeczce?

 • gość 2017-08-14 20:32:34

  Jaki telepacek pisz konkretnie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika strażacka, Obsza - więcej informacji