0°C bezchmurnie

Pożar podczas żniw

Do pożaru zboża i ścierniska doszło wczoraj w Obszy. Spłonęło około 4 hektarów pszenicy i ściernisk. Zagrożone było kilkadziesiąt hektarów jeszcze nie koszonego zboża.

Wakacje to czas wytężonej pracy dla rolników. Wtedy też dochodzi do największej liczby nieszczęśliwych zdarzeń i pożarów. Jedno z nich opisała jednostka OSP KSRG Obsza.

"W dniu dzisiejszym, o godzinie 11:47 nad Obszą rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Przybyli ochotnicy na wezwanie otrzymują drogą radiową informację, że w naszej miejscowości zgłoszono pożar zboża które jest w trakcie zbioru. Niezwłocznie, o godzinie 11:51 dowódca zgłosił do PSK (Powiatowe Stanowisko Kierowania) KP PSP w Biłgoraju gotowość zastępu do wyjazdu. W trakcie dojazdu zauważyliśmy, że pożar jest dość poważny, ze względu na bardzo duże zadymienie. Jak się okazało, zagrożone jest kilkadziesiąt hektarów w jednym kawałku jeszcze nie koszonego zboża. Na miejscu był już właściciel pola oraz pracownicy, którzy za pomocą agregatu ścierniskowego próbowali odciąć ogień od reszty plonów i sąsiednich ściernisk. Wspólnymi siłami ugasiliśmy pożar. Do zdarzenie przyjechali również strażacy z OSP Babice oraz po chwili zastęp z JRG Biłgoraj. Spaleniu uległo około 3-4 hektary pszenicy i ściernisk. Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych."

Pożar podczas żniw komentarze opinie

  • gość 2017-08-11 16:31:23

    jakie 3-4 hektary ??? moze hektar sie spalil tylko

  • gość 2017-08-12 18:50:33

    ten hektar widział telepacek który przyjechał i nic nie robił tylko stał na poprzeczce?

  • gość 2017-08-14 20:32:34

    Jaki telepacek pisz konkretnie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl