14°C pochmurno z przejaśnieniami

Posadzili las, uczcili rocznicę

Aktualności, Posadzili uczcili rocznicę - zdjęcie, fotografia

Leśnicy z Nadleśnictwa Józefów uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, sadząc sto arów lasu. To akcja jubileuszowego sadzenia drzew w celu uczczenia tej rocznicy.

"100 arów na 100 lat" to nazwa akcji sadzenia lasu, której pomysłodawcą był nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki. – Akcja powstała z inicjatywy nadleśniczego Nadleśnictwa Józefów Stanisława Nawrockiego i ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Symboliczną powierzchnię 100 arów wytypowano w leśnictwie Fryszarka – wyjaśnia Eliza Gmyz.  
W środę (11 kwietnia) leśnicy, pracownicy nadleśnictwa, a także pracownicy Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Lublinie, wyposażeni w narzędzia i dobry humor, wyruszyli w teren. Wysadzono 10 tysięcy sadzonek sosny, gatunku rodzimego dla tego terenu. Wspólny wysiłek zaprocentuje za kilka lat, gdy małe sosny zamienią się w wysoki las.  Kiedy drzewka osiągną wiek 100 lat, będą już potężnymi drzewami.


W tym roku w całej Polsce obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W całym kraju organizowane są różne akcje, które mają na celu uczczenie tej ważnej rocznicy. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił 2018 rok rokiem jubileuszowym. – Jestem głęboko przekonany, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Ogromnie zależy mi na tym, aby jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i by każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuł się zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale przede wszystkim do ich współtworzenia – mówił.

Posadzili las, uczcili rocznicę komentarze opinie

  • gość 2018-04-16 11:18:07

    Hahahahah 100 arów. A ile wycieli w Puszczy. 100ha. A zasadzic powinni 100 razy tyle zeby pamietali. Wyciac i zniszczyc latwo. Zasadzic i miec trudniej o wiele. A to przeciez ludzie zawodowo zajmujacy sie przyroda. Poinni wiedziec. Im wiecej zieleni tym lepiej dla nas.

  • gość 2018-04-17 21:43:35

    zarobki Nadleśniczego Nawrockiego 15 tyś, Zarobki Nadleśniczego Mroza 16tyś plus córka i zięć zatrudnieni w Nadleśnictwie Janów, plus premie, 13, itp

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl