-7°C słabe opady śniegu

Pomocnicy św. Mikołaja odwiedzili biłgorajską komendę

Komunikaty policji, Pomocnicy Mikołaja odwiedzili biłgorajską komendę - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj biłgorajską komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korczowie. Dzieci w czapkach św. Mikołaja z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się codziennej pracy policjantów oraz zwiedzały budynek jednostki. Podczas wizyty pierwszoklasiści mieli szansę zobaczyć min. sprzęt na co dzień służący policjantom i pokaz tresury psa tropiącego.

Najmłodszym bardzo spodobał się pokaz sprzętu policyjnego przygotowany przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich, podczas którego mieli okazję z bliska przyjrzeć się wyposażeniu służącemu policjantom w pracy.

Dzieci spotkały się także z funkcjonariuszem Nilo, który służy w biłgorajskiej komendzie jako pies tropiący i jego opiekunem st.asp. Adamem Grandą. Wysłuchały policjanta, który specjalnie na tą okazję przygotował dla nich krótką pogadankę i pokaz mający na celu zaprezentowanie dzieciom zachowanie w przypadku zaatakowania przez agresywne zwierzę.

Mali pomocnicy św. Mikołaja przyglądali się również pracy dyżurnego jednostki i wraz z policjantami powtórzyli numery alarmowe i sytuacje, w jakich powinno się z nich korzystać. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa z uwagi na zbliżające się ferie zimowe.

Oczywiście z okazji jutrzejszego dnia św. Mikołaja nie obyło się bez prezentów. Najmłodsi dostali od policjantów odblaskowe misie i słodki poczęstunek.

Na zakończenie spotkania wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt, mnóstwa prezentów a także miłych i bezpiecznych ferii zimowych.

Za ufundowanie elementów odblaskowych dla dzieci dziękujemy Burmistrzowi Miasta Biłgoraj.

JK

Pomocnicy św. Mikołaja odwiedzili biłgorajską komendę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl