-7°C słabe opady śniegu

Pokaz sztuki kelnerskiej

W poniedziałkowe przedpołudnie, 26 lutego, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Stowarzyszenia Kelnerów Polskich -  Michałem Chabiorem i Markiem Martynowiczem.

Uczestnicy spotkania zgłębiali wiedzę i poszerzali umiejętności z zakresu obsługi gości serwisem niemieckim. Serwis niemiecki jest najbardziej popularnym sposobem podawania potraw przez kelnerów. Inaczej nazywany talerzowym lub amerykańskim. Kelnerzy podają gościom gotowe porcje i dodatki na talerzach. Proces nakładania i dekorowania potrawy odbywa się w kuchni. Kelner podaje zamówione danie prosto do stolika, podchodząc z prawej strony gości.

Po krótkim wstępie teoretycznym odbył się pokaz obsługi serwisem niemieckim. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili umiejętności zawodowych kelnerów oraz z uwagą wsłuchiwali się w przekazywane informacje i praktyczne wskazówki. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty dla uczniów. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności przenoszenia tac kelnerskich, talerzy, szkła serwisowego.

Dodatkową atrakcją spotkania była obsługa synchroniczna w wykonaniu zarówno zawodowców jak i  uczniów.

 

Pokaz sztuki kelnerskiej komentarze opinie

  • gość 2018-02-28 10:20:19

    brak Frączka Lukasza nie widze

Dodajesz jako: Zaloguj się