7°C słabe opady deszczu

Pierwsze emerytury wypłacone

Aktualności, Pierwsze emerytury wypłacone - zdjęcie, fotografia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury osobom, które zgłosiły się po świadczenie w obniżonym wieku emerytalnym. Oddział ZUS w Biłgoraju w ciągu zaledwie czterech dni wydał 361 decyzji o przyznaniu emerytur.

 

Wnioski o emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn można było składać już od września. Ale dopiero po 1 października ZUS mógł rozpocząć wydawanie decyzji przyznających świadczenia, bo wtedy obniżenie wieku emerytalnego weszło w życie.

Przez pierwsze cztery dni placówki Oddziału ZUS w Biłgoraju (w tym Chełm) wydały 361 decyzji o przyznaniu emerytury. Z tego około pięćdziesięciu osób dostało pierwszą wypłatę już w piątek, 6 października. Przelewy bankowe i przekazy pocztowe dla kolejnych emerytów ZUS zrealizuje w następnych terminach płatności, wskazanych w indywidualnej decyzji. Przypomnijmy, że terminy wypłat emerytur z nowego systemu w biłgorajskim ZUS to: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień każdego miesiąca.

W już wydanych przez biłgorajski ZUS decyzjach emerytalnych widać sporą różnicę między świadczeniami kobiet i mężczyzn. Przeciętna emerytura kobiety wynosi ok. 1325 zł, a mężczyzny – ok. 2399 zł.

Co jedenasta z osób, którym ZUS już przyznał emeryturę, na razie ma zawieszoną wypłatę. To dlatego, że jeszcze nie dostarczyły do instytucji świadectwa pracy z informacją o rozwiązaniu stosunku pracy. Gdy ZUS otrzyma brakujące świadectwo, uruchomi wypłatę emerytury.

Dotychczas do placówek Oddziału ZUS w Biłgoraju wpłynęło około 2,4 tys. wniosków od osób chcących przejść na emeryturę w obniżonym wieku.

Pierwsze emerytury wypłacone komentarze opinie

  • Leann Crane - niezalogowany 2017-10-13 02:53:46

    I NEED A GENUINE SPELL CASTER TO HELP ME WIN A LOTTERY: CONTACT DOCTOR OCUSODONOW KLINSPELLTEMPLE@GMAIL.COM HE IS THE BEST OF ALL My name is Leann Crane i!!! i am very grateful sharing this great testimonies with you, The best thing that has ever happened in my life is how i win the lottery. I am a woman who believe that one day i will win the lottery.finally my dreams came through when i email Dr. KLIN. and tell him i need the lottery numbers. i have come a long way spending money on ticket just to make sure i win. But i never know that winning was so easy until the day i meant the spell caster online which so many people has talked about that he is very great in casting lottery spell, so i decide to give it a try.I contacted this man and he did a spell and he gave me the winning lottery numbers. But believe me when the draws were out i was among winners. i won ( FIVE MILLIONS DOLLARS) Dr. KLIN i truly you are the best, with these man you can will millions of money through lottery. i am so very happy to meet these man, i will forever be grateful to you. Email him for your own winning lottery numbers (klinspelltemple@gmail.com) or (klinspelltemple@gmail.com) WhatsApp or call him now: +2347059014517

  • Madzia - niezalogowany 2017-10-13 14:11:06

    No to bede mogła poszalec za 1400zł emerytury. Ciekawe co zrobic z taka kasa po tylu latach uczciwej pracy. Zyc sie \a to nie da i umrzec tez nie bo na chleb musi wystarczyc. Czyli głodowe wypłaty całe zycie i glodowe emerytury tez. W sumie to nic sie nie zmienia. Czy dawniej czy dzisiaj jak nie ukradniesz to nic nie masz.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl