1°C bezchmurnie

Oznakuj rower, nie daj szansy złodziejowi!

Komunikaty policji, Oznakuj rower szansy złodziejowi! - zdjęcie, fotografia

Niedawno rozpoczął się okres, w którym większość rowerzystów rozpoczęła swoje rowerowe przejażdżki. Sezon wiosenno-letni oraz okres komunijny wiąże się niestety także z kradzieżami jednośladów. Dlatego też zachęcamy do znakowania rowerów. Jednoślad można bezpłatnie oznakować w budynku KPP w Biłgoraju. Znaczna ilość skradzionych rowerów, właśnie dzięki posiadaniu trwałych cech identyfikacyjnych, zostaje odzyskana przez policjantów.

Cykliści niejednokrotnie pozostawiają rowery bez zabezpieczenia głównie przed sklepami, blokami czy posesjami. Zapominamy, że łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość. Wystarczy chwila nieuwagi, a łatwo możemy utracić nasze mienie.

Znakowanie jest kilkuminutową czynnością i jest bezpłatne. Wystarczy mieć ze sobą dowód zakupu roweru, czyli dokument potwierdzający, że rower jest naszą własnością i dowód osobisty. Do znakowania rowerów policjanci stosują kod literowo-cyfrowy. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany. Po wykonaniu graweru, dane oznakowanego przedmiotu rejestrowane są w policyjnej komputerowej bazie danych. Właściciel otrzymuje odcinek z numerem identyfikacyjnym przypisanym do jego roweru. Znakowanie można wykonać w budynku KPP w Biłgoraju w każdy wtorek w godzinach 12:00 – 15:00 więcej informacji pod nr tel: (84) 6868 261.

Przypominamy, aby:

Nie zostawiać rowerów przed sklepem, blokiem, domem, na klatce schodowej bez uprzedniego zabezpieczenia. Pozostawiając rower najlepiej używać dobrych zapięć rowerowych, których przecięcie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne; lepsze zapięcia zawsze będą tańsze niż nowy rower. Zostawiając rower warto wybierać miejsca objęte systemem monitoringu miejskiego lub kamer przemysłowych. Odchodząc od roweru warto zdjąć z niego ruchome elementy tj. licznik, dodatkowe oświetlenie, bidony czy sakwy. W miejscach potencjalnie niebezpiecznych, nieoświetlonych lub rzadko uczęszczanych przez inne osoby najlepiej jest poruszać się w grupie lub wybrać inną bezpieczniejszą drogę. I najważniejsze - dobrze jest oznakować rower, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży.

JK

Oznakuj rower, nie daj szansy złodziejowi! komentarze opinie

 • gość 2017-06-14 16:29:20

  właśnie póki co to muszę coś kupić a przeczyałem już wszystkie blogi chyba i nic nie znalazłem dla siebie.

 • gość 2017-06-14 16:50:16

  kup sobie hulajnogę

 • gość 2017-06-14 21:52:50

  A jesli nie mam dowodu zakupu roweru? 70% rowerzystow nie ma paragonu tym bardziej faktury zakupu. I co juz po znakowaniu? Po co propaganda.

 • gość 2017-06-15 10:37:22

  właśnie dlatego znakuje się OD RAZU po zakupie. ja tak wczoraj zrobiłem z nówką indianą. ale mam nadzieje ze nie przyda mi sie to nigdy bo kupilem od razu obroze uksztaltna

 • gość 2017-06-15 11:56:29

  jak masz rower z wystawki z Niemiec to jak możesz mieć dokumenty a jak był z wystawki to czym się przejmować gorzej jak zapłaciłeś 2 tysie na jarmarku i nie masz dokumentów bo on z wystawki

 • gość 2017-06-15 17:30:30

  gościu obczaj sobie bloga Indiany. Nasza polska marka. Zaczynają ale merytorycnie jest bardzo ładnie.

 • gość 2017-06-15 17:55:11

  mówiłam Ci na żywca drogi mężulku :O

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl