-2°C całkowite zachmurzenie

"Ognie Niepodległości" w Obszy

Aktualności,

Obsza będzie jedną z niewielu gmin w województwie lubelskim, w których w przeddzień narodowego święta zapłoną "Ognie Niepodległości". Spotkania rozpoczną się jednocześnie w kilkunastu miejscach w piątek 10 listopada o 21.00, a mieszkańcy gminy Obsza zbiorą się na placu przy miejscowym kościele parafialnym.

"Ognie Niepodległości" to inicjatywa lubelskiego hufca Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, której patronuje wojewoda i jednocześnie przewodniczący Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w województwie lubelskim. W tym roku ognie mają zapłonąć w wybranych miejscach, natomiast we wszystkich gminach takie spotkania są planowane za rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Przy wspólnym ognisku w Obszy zasiądą przedstawiciele władz samorządowych, leśnicy, strażacy i inni mieszkańcy gminy, którzy wysłuchają odezwy komitetu wojewódzkiego obchodów, a także obejrzą program słowno-muzyczny w wykonaniu miejscowych gimnazjalistów. 
Główne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się dzień później. W sobotę, 11 listopada, uczestnicy święta zbiorą się o godz. 10.15 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, by razem przejść na Mszę świętą w intencji Ojczyzny w miejscowym kościele. Eucharystię poprzedzi okolicznościowa akademia, przygotowana przez gimnazjalistów, a zakończy przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie mieszkańcy gminy uczczą pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę. 
 

"Ognie Niepodległości" w Obszy komentarze opinie

  • gość 2017-11-12 16:15:40

    Z kąd były gałęzie

  • gość 2017-11-21 18:03:25

    A zapałki

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl