14°C bezchmurnie

No i zleciało piękne lato, czas do szkoły...

Felietony, zleciało piękne szkoły - zdjęcie, fotografia

1 września zawsze odmierza pewien okres w życiu każdego z nas. Coś się kończy, a coś się zaczyna...

Kończy się beztroski wakacyjny okres dla młodszych i starszych uczniów. Zaś zaczyna się okres rannego wstawania i codziennego chodzenia do szkoły. Szkolne korytarze i klasy ożywają. Miasto robi się tłoczne i gwarne, gdyż codziennie rano przyjeżdżają tu uczniowie biłgorajskich szkół średnich. Kończą się kolejne wakacje, zaczyna się kolejny rok szkolny. Dorośli stają się starsi, młodzież doroślejsza.
Także w przyrodzie widać ten letnio-jesienny przełom. Chociaż astronomiczna jesień nadejdzie dopiero 23 września, wszędzie już widać jej pierwsze tchnienia. Wieczory są krótsze, a noce zimniejsze. Do odlotu szykują się żurawie, a bociany już odleciały w daleką podróż do "ciepłych krajów". Pierwsze żółte liście pojawiają się na drzewach, a pająki tkają już swoje mgliste pajęczyny.
Pewne jest, że będą jeszcze ciepłe dni, a 1 września to także nowe wyzwania i plany. Życzę wszystkim uczniom tylko dobrych ocen, wszystkim nauczycielom – zadowolenia ze swojej pracy, a pozostałym – tylko pogodnych dni tej jesieni!
Natalia Kyc – Redaktor Naczelna NOWej Gazety Biłgorajskiej 

No i zleciało piękne lato, czas do szkoły... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl